15:51 22.04.2019

На Рівненщині ніхто не обслуговує 645 км внутрішньобудинкових газових мереж

2 хв читати

На Рівненщині газові мережі  у більше 2 577  багатоквартирних будинках ніхто не обслуговує уже дев’ять місяців. Відповідальність за їх стан покладена на власника, ОСББ чи управителя.

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, газові мережі всередині багатоквартирного будинку належать його співвласникам, в індивідуальному будинку – його господареві, в офісах або в загальногромадській споруді – юридичній особі, яка є власником. Це стосується всього газового обладнання всередині або за межами будинку до точки розмежування. Для багатоповерхового житла такою точкою є засувка на вводі газової труби в будинок.

Після підписання акту розмежування, балансоутримувач чи власник повинен укласти договір на обслуговування мереж. Це може бути газорозподільна компанія,   ПАТ "Рівнегаз", або спеціалізовані організації, які мають дозвіл від Держпраці на проведення таких робіт.

"Наразі найбільшою проблемою є будинки, які не мають балансоутримувача та ті, де не створено ОСББ. В такому випадку, відповідальність за їхній технічний стан несуть органи місцевого самоврядування. Без актів розмежування та укладеної угоди на обслуговування мереж, наша компанія не має юридичних підстав проводити їх технічне обслуговування та відповідно до правил безпеки систем газопостачання, проводити розподіл природного газу", – каже технічний директор ПАТ "Рівнегаз" Олександр Ганжа.

В "Рівнегазі" зазначають, що неодноразово зверталися до власників, балансоутримувачів, управителів та органів місцевого самоврядування щодо  роз’яснень  про необхідність підписання актів, як вимагає чинне законодавство.  Компанія постійно надсилає повідомлення, ініціює  наради та йде на зустріч домовласникам. Однак  ОСББ та балансоутримувачі будинків і надалі ігнорують необхідності  справних  внутрішньобудинкових мереж,  а отже нехтують своєю безпекою та безпекою своїх рідних.

З 1 січня 2019 року власники, балансоутримувачі самостійно можуть обрати собі підрядника, який буде здійснювати обслуговування газових приладів те елементів системи газопостачання будинку. До 2019 року планово-технічне обслуговування (ПТО) здійснювалося газорозподільними компаніями. З прийняттям низки законодавчих актів, а саме Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 250 від 10 травня 2018 року, Наказу Міненерго № 190 від 27 липня 2018 року, Кодексу газорозподільних систем така послуга стала ринковою.

 

 

 

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Мегабанк" залучив 5 мільйонів євро іноземного фінансування для МСБ

У травні ціна газу для мешканців Чернігівщини знизиться на 24 копійки

На Львівщині 1,7% від усіх споживачів газу уклали договори на техобслуговування внутрішньобудинкових мереж

За перший квартал 2019 року об’єми споживання газу зменшилися майже на 26%

Інавгурація Президента України Володимира Зеленського на YouTub - каналі "НАШ.Максі-ТВ"

За півроку "Івано-Франківськгаз Збут" зменшив ціну на газ на понад 40%

За 2018 рік аварійно-диспетчерська служба АТ "Криворіжгаз" опрацювала понад 13 тис. заявок від споживачів

"Мегабанк" отримав інвестиції з Європи

Життя по хвилинах: що потрібно знати про запальні захворюваннях кишечника?

28-29 травня в Києві відбудеться VIІІ Міжнародна конференція "UKRCEMFOR 2019". Цементна промисловість. Найкращі практики. Перспективи розвитку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА