15:54 22.04.2019

Тариф ПАТ "Житомиргаз" на розподіл газу є збитковим

3 хв читати

Тариф на розподіл природного газу ПАТ "Житомиргаз" є економічно необґрунтованим, що призвело до збиткової діяльності підприємства впродовж останніх років. За підсумками минулого року збиток компанії від розподілу газу склав 195,7 млн грн. В поточному році через дії Мінернеговугілля та НКРЕКП в ПАТ "Житомиргаз" отримає ще близько 244,2 млн збитків.

Основною збитковою статтею витрат для компанії є виробничо-технологічні витрати (ВТВ). Відповідно до чинного законодавства, їх обсяги затверджуються Міненерговугіллям згідно з розрахунками газорозподільних компаній. Оператори ГРМ здійснюють його, керуючись наказами профільного міністерства. ПАТ "Житомиргаз" надано розрахунки до Міненерговугілля на ВТВ на 2016 рік в обсязі 45 156 тис. куб м, однак затверджено було лише 27 896 тис. м куб.

ПАТ "Житомиргаз" вимушено купувати послугу балансування у ПАТ "Укртрансгаз", так як 50% доходів підприємство отримує пільгами та субсидіями, які не є грошовими коштами, однак ними можна розрахуватися за послугу балансування з Укртрансгазом. Середня вартість цієї послуги в минулому році склала 11201,8 грн/тис куб м. На ці кошти газорозподільна компанія змогла придбати тільки  14 425,9 тис куб м газу.

При цьому, з 2016 року суттєво зросли інші статті витрат. Мінімальна заробітна плата зросла з 1378 грн до 4173 грн, вартість дизельного пального на АЗС зросла з початку 2016 року з 16,82 грн/літр до  28 грн/літр станом на початок березня 2019 року. Індекс інфляції за той же період склав більше 35%, а індекс цін виробників промислової продукції зріс більше ніж на 66%.

Голова НКРЕКП нещодавно виступила з ініціативою зміни стандартних умов. В Регуляторі пропонують відмовитись від "газпромівських" 20 градусів за Цельсієм до 0 градусів за Цельсієм, які прийняті в європейських країнах. Нагадаємо, що Європейське енергетичне співтовариство також пропонувало Україні змінити цей стандарт. Це дозволило б практично нівелювати коефіцієнти для кінцевого споживача, які б були близькими до одиниці.

Ми вважаємо, що побутові споживачі газу стали заручниками незавершених реформ в енергетичному секторі. В 2015 році після прийняття закону "Про ринок природного газу" планувався перехід до оплати за газ в  енергоодиницях. Це дозволило б зняти питання про приведення газу до стандартних умов взагалі. Однак цього так і не відбулося.

Більшість лічильників, які встановлено у споживачів, рахують об’єм газу в робочих умовах - без корекції температури та тиску. Щоб врахувати “температурну” різницю і застосовуються коефіцієнти. Взимку використовуються коефіцієнти більші за одиницю і рахунок за газ буде вищим, а влітку – навпаки.

Розмір коефіцієнту залежить від місяця року, області, в якій знаходиться абонент та місцезнаходження лічильника. Навіть відстань до лічильника від входу в приміщення має значення. Тому коефіцієнти можуть відрізнятись у споживачів з ідентичним обладнанням, що живуть в однакових будинках.

 

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Спостерігачі на 132 округу повідомляють про зіпсовані бюлетені штампом “вибув”

Абоненти Київстар визначили найпопулярніших виконавців на Atlas Weekend 2019

22-25 серпня в Одесі відбудеться міжнародний чемпіонат зі сквошу "Zenit Black Sea Open 2019"

На Вінниччини через борги припинена подача газу для 15 тисяч споживачів

Результати реконструкції Центрального мосту в Дніпрі можуть бути сфальсифіковані – громадські активісти

Бюджетні установи заборгували "ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТу" майже 4 млн гривень

8 законопроектів за 100 годин – Юлія Тимошенко презентувала план для коаліції дій

"МЕГАБАНК" уклав угоду з американською корпорацією OPIC

Електоральні очікування українців від позачергових виборів до Верховної Ради України у 2019 р. (липень 2019)

"Фармак" не відстає від світових трендів у сфері ділового туризму, як способу підвищення кваліфікації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА