18:00 05.08.2019

У місті Жмеринка, що на Вінниччині, відкрито оновлений басейний комплекс "Юність"

2 хв читати

У відкритті оновленого басейного комплексу, що днями відбулося в м. Жмеринка на Вінниччині, взяли участь Заслужений майстер спорту України, учасник чотирьох Олімпійських ігор, двічі срібний призер Олімпійських ігор, голова відділення НОК у Вінницькій області Павло Хникін, чемпіон України з плавання серед молоді Віктор Хникін, призерка обласних змагань з плавання Єлизавета Хникіна, срібний призер чемпіонату України серед дорослих, учасник всесвітніх студентських ігор в Неаполі Олексій Хникін, чемпіонка України з плавання 1995 року Світлана Хникіна.

Показові виступи продемонстрували спортсмени Вінницької ДЮСШ складно-координаційних видів спорту на чолі із Заслуженим тренером України Діаною Кульбері.

Привітав жмеринчан та гостей міста заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк, зазначивши, що така вагома подія в житті міста, яке цими днями святкувало 116-річчя з дня заснування, стала можливою завдяки злагодженій співпраці громади та місцевої влади, народних депутатів, всіх небайдужих громадян, які вболівають за процвітання своєї малої батьківщини.

Свого часу приміщення спортивно-оздоровчого закладу "Юність", в складі якого знаходиться плавальний басейн, було здано в експлуатацію у квітні 1970 року. Підрядником, а згодом, і власником цього комплексу до 2001 року була Південно-Західна залізниця. Комплекс на той час був одним з кращих у Вінницькій області. В минулому спортсмени міста та району, що тренувались у басейні, входили до складу збірної команди Вінниччини і захищали її спортивну честь на змаганнях всеукраїнського рівня.

Згодом, через вкрай обмежене фінансування та відсутність оптимального нагляду й господарювання, приміщення цього спортивного об’єкта було доведено до незадовільного стану. Почалось протікання покрівлі, що спричинило замочування залізобетонних конструкцій та корозію металевих основ. В подальшому вийшла з ладу система циркуляції та переливу води басейну, через недостатність вентиляції та опалення приміщення порушилась гідроізоляція стін і стелі.

У 2001 році Укрзалізниця відмовилася від утримання закладів соціальної сфери і будівлю басейну було передано на баланс Жмеринської міської ради. Силами міської ради, місцевих підприємств та організацій, приватних структур було зроблено косметичний ремонт спортивної споруди, яка працювала до 2007 року. Однак, це не вирішувало головної проблеми, а саме, здійснення капітального ремонту спортивно-оздоровчого закладу.

19 січня 2007 року внаслідок стихійного лиха було зруйновано дах "Юності", в цегляній стіні з’явились вертикальна тріщина, відстала зовнішня штукатурка цегляної кладки. Потужними поривами вітру були розбиті вікна, вийшла з ладу електромережа. Робота закладу припинилася, згідно із приписом Держгірпромнагляду.

Це суттєво підірвало роботу відділення плавання місцевої дитячо-юнацької спортивної школи, яке частково припинило свою діяльність.

Фундаментальні роботи з капітального ремонту і реконструкції спортивно-оздоровчого комплексу розпочались в листопаді 2016 року. Кошти надав Державний фонд регіонального розвитку – понад 7,5 млн. грн., з місцевого бюджету використано 20 мільйонів гривень.

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА