18:16 07.08.2019

АТ "Чернівцігаз": Споживання газу у Чернівецькій області зменшилось на 18%

2 хв читати

Обсяги споживання газу у Чернівецькій області зменшуються. Від початку року АТ "Чернівцігаз" протранспортувало 190,5 млн куб. м, а це на 33,9 млн куб. м або на 18 % менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Споживання природного газу скоротилось серед усіх груп клієнтів: побутові споживачі використали менше на 33%, релігійні організації на – 10%, промислові підприємства – на 11%, установи і організації, що фінансуються з державного бюджету – на 0, 6%, а теплопостачальні підприємства – на 14 %.

"Зменшення обсягів розподіленого природного газу позначається на фінансовому стані компанії. Оскільки, пропорційно зменшується кількість коштів, які ми спрямовуємо на роботу аварійно-диспетчерських служб, модернізацію та обслуговування газорозподільних мереж всієї Чернівецької області. Тому оптимальним для ринку газу України є модель тарифу на розподіл, в якій врахована заявлена потужність", – зазначає голова правління АТ "Чернівцігаз" Віктор Горда.

Нині ж через нерівномірне сезонне надходження коштів виникають труднощі у покритті витрат на обслуговування газових мереж. При однаковій завантаженості та кількості персоналу, в один із літніх місяців компанія може отримати до 10 разів менше виручки, аніж в зимовий. При цьому, саме на міжопалювальний період припадає левова частка робіт з модернізації, заміни газових мереж та обладнання на них.

 "Чернівцігаз" підтримує реформи газового ринку України та кроки НКРЕКП щодо застосування європейських принципів при встановленні тарифів на розподіл газу. Такий підхід буде сприяти розвитку енергоефективності. Варто також зазначити, що рівномірні щомісячні платежі за послугу транспортування природного газу зменшать фінансове навантаження на споживача в опалювальний період, а оператору ГРМ, АТ "Чернівцігаз", дозволять чітко спрогнозувати надходження та витрати.

Довідка:

АТ "Чернівцігаз" єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ "Чернівцігаз" експлуатує 8 788 км. газопроводів. У 2018 році підприємство протранспортувало близько 367,5 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. АТ "Чернівцігаз" є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1200 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підручники видавництва "Ранок" на шляху до школи

Чемпіонат України з інвестицій: результати, уроки, причини

Через низьку заробітну плату АТ "Миколаївгаз" покидають кваліфіковані фахівці

6 вересня у Дніпрі пройде конференція IT Dnipro Conference

Споживачі газу Дніпропетровської області можуть запастися газом на всю зиму по літній ціні

"Сумигаз Збут": споживачі газу можуть запастися газом на всю зиму по літній ціні

Учасники АТО з Миколаївщини, скориставшись допомогою ОДА, відкрили центр родинного відпочинку

Влітку клієнти"Вінницягаз Збут"вдвічі скоротили борги за газ

Українські вчені IIG заявили про готовність безкоштовно забезпечити кожного українця високотехнологічною ID-карткою

ТОВ "Тефін" звертається до президента України Володимира Зеленського та голови СБУ Івана Баканова з закликом припинити незаконні дії підлеглих, які захопили танкер "Мрія"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА