10:21 08.08.2019

"Іноземні інвестиції не прийдуть доки не буде працювати правове поле, одне для всіх" – Віктор Лещинский, голова НЕБАУ

2 хв читати

Київ, 7 серпня 2019 р. "Державні органи часто відіграють роль "могильника" для інвестиційних проектів. А якщо до цього додати деструктивну поведінку судів, то зрозуміло чому Україну обминають мільярди доларів та євро, які могли б працювати і у будівництві також", –  заявив Віктор Лещинський, голова НЕБАУ ( Національного експертно-будівельного альянсу України). За ініціативою НЕБАУ у Києві сьогодні пройшов круглий стіл "Що гальмує притік іноземних інвестицій у будівельну галузь? Як це змінити у найближчі п’ять років?". Круглий стіл присвятили Дню будівельника, що відзначається за традицією кожної другої неділі серпня. Під час обговорення інвестиційного клімату у галузі, торговий аташе посольства Канади в Україні Юрій Мардак нагадав про "пологову травму" – невдалі бізнес-проекти канадських бізнесменів на початку 90-х в Україні. Це, на його думку, створило негативний інвестиційний фон надовго. Але зараз, вважає дипломат, час змін. "У Канаді дуже позитивно сприйняли візит президента Володимира Зеленського, зацікавили його месежді, також сподобалась його команда. Це треба підсилювати, використовувати, а не послаблювати "зрадофільством", – переконаний Юрій Мардак. Він назвав головні вимоги бізнесу:

  • правове поле,
  • однакові правила для всіх,
  • дерегуляція у будівельній галузі,
  • припинення свавілля судів,
  • наведення порядку в земельному питанні.

 

Щодо інвестицій у житлове будівництво, то тут наступного року слід чекати пожвавлення, адже за прогнозами фахівці НБУ, іпотечні кредити можуть коштувати 10-12% річних. Про це заявив член ради НБУ Василь Фурман.

Під час круглого столу голова профспілок промисловості будівельної галузі Василь Андрєєв заявив про необхідність соціальних програм, легальних контрактів та білих зарплат для будівельників. "Сьогодні 120 тисяч вітчизняних будівельників працює у галузі. Втім, виїзд закордон, де є прогнозований заробіток та страхування, стрімко виводять робочі руки з ринку", – вважає Василь Андрєєв. На його думку, перезавантаження влади дає шанс змінити правила на цивілізовані і навести лад в основній фондоутворюючій галузі.

Єдиний повноважний представник FIDIC в Україні Яна Щигурова підняла питання сертифікації. Кваліфіковані інженери, якісна техніка – це те, що може швидко показати українцям, що таке якісні дороги та інфраструктура.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підручники видавництва "Ранок" на шляху до школи

Чемпіонат України з інвестицій: результати, уроки, причини

Через низьку заробітну плату АТ "Миколаївгаз" покидають кваліфіковані фахівці

6 вересня у Дніпрі пройде конференція IT Dnipro Conference

Споживачі газу Дніпропетровської області можуть запастися газом на всю зиму по літній ціні

"Сумигаз Збут": споживачі газу можуть запастися газом на всю зиму по літній ціні

Учасники АТО з Миколаївщини, скориставшись допомогою ОДА, відкрили центр родинного відпочинку

Влітку клієнти"Вінницягаз Збут"вдвічі скоротили борги за газ

Українські вчені IIG заявили про готовність безкоштовно забезпечити кожного українця високотехнологічною ID-карткою

ТОВ "Тефін" звертається до президента України Володимира Зеленського та голови СБУ Івана Баканова з закликом припинити незаконні дії підлеглих, які захопили танкер "Мрія"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА