13:28 09.08.2019

АТ "Миколаївгаз": За перше півріччя Миколаївщина скоротила споживання газу на 18%

3 хв читати

За підсумками I півріччя 2019 року споживання природного газу в Миколаївській області зменшилася на 18% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року і склало 230,5 млн куб. м. У зв'язку з цим компанія недоотримала 37 млн ​​грн. тарифної виручки, яка є основним джерелом фінансування регламентних робіт по ремонту і модернізації газорозподільної системи області.

За 6 місяців 2019 року АТ "Миколаївгаз" протранспортовано 230,5 млн куб газу. Це на 50,7 млн ​​куб менше, ніж в аналогічному періоді 2018 року. Скорочення обсягів споживання зафіксовано за всіма категоріями споживачів.

Найбільшу різницю показала категорія побутових споживачів – 23%, а це майже 40 млн куб.м. Істотно зменшила відбір газу промисловість, використавши 21,6 млн куб.м, що на 11% менше торішнього показника. Постачальники тепла і бюджетні установи також знизили обсяги спожитого ресурсу на 11% – на 7,4 млн куб. м і 1,3 млн куб.м відповідно.

Тенденція до падіння обсягів споживання газу простежується вже 9-ий рік поспіль. Якщо в 2010 році компанія транспортувала на Миколаївську область 755,7 млн ​​куб. м газу, то в цьому році, за попередніми розрахунками, обсяг розподіленого газу складе близько 400 млн. куб. м.

"Це є вкрай несприятливим фактором для виробничої діяльності компанії, тому що за рахунок зниження споживання газу значно скорочується тарифна виручка, яку компанія спрямовує на виконання робіт з обслуговування газорозподільної системи області та забезпечення її безперебійної та безаварійної роботи", – розповідає комерційний директор АТ "Миколаївгаз" Сергій Щербаков.

Крім того значно ускладнює ситуацію те, що незважаючи на подорожчання енергоносія, НКРЕКП не переглядала "Миколаївгазу" тариф на розподіл з 2016 року. Таким чином вже третій рік поспіль частка компанії залишається в розмірі 73 коп. з одного розподіленого кубометра газу.

АТ "Миколаївгаз" неодноразово зверталося до Держрегулятора з проханням переглянути тариф розподілу на підставі розрахунків економічно-обґрунтованих витрат компанії. Однак досі це питання залишається невирішеним.

Довідка про компанію:

АТ "Миколаївгаз" – єдина на території Миколаївської області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. Підприємство експлуатує 8,7 тис. км газопроводів. Щорічний обсяг розподілу природного газу складає майже 500 млн. куб. м газу.

Загальний рівень газифікації Миколаївській області – 72%. АТ "Миколаївгаз" забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області.

Клієнтами компанії є понад 349 тис. сімей Миколаївської області, а також 2,8 тис. підприємств, установ і організацій, найбільші з яких – аграрне підприємство "Нібулон", молочна компанія "Лакталіс", Вознесенський шкіряний завод "Возко", Чорноморський суднобудівний завод, Миколаївський комбінат хлібопродуктів та інші.

АТ "Миколаївгаз" входить в десятку кращих платників податків області. Щорічно підприємство перераховує до бюджетів різних рівнів близько 50 млн. гривень.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більше  100 тисяч споживачів АТ "Чернігівгаз" користуються дистанційними сервісами компанії

Майже 70 тис. подолян отримують пільги на газ в грошовій формі

З початку року аварійна служба АТ "Запоріжгаз" отримала близько 42 тис. викликів споживачів

На Сумщині провели діагностику 3 тис. км газопроводів

Ігор Смешко: Невиконання Будапештського меморандуму – загроза подальшому ядерному роззброєнню в світі

З початку 2019 року аварійно-диспетчерська служба "Миколаївгазу" опрацювала понад 8 тис. заявок

Миколаївщина працює над створення привабливого інвестиційного клімату - Олександр Стаднік

Для споживачів газу Чернігівщини відкрився одинадцятий сучасний центр обслуговування

Майже 875 млн грн боргують закарпатці за спожитий газ

Українська асоціація аграрного експорту та Експортно-кредитне агентство (ЕКА) підписали меморандум про співпрацю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА