09:14 10.09.2019

У Миколаївській області 33 виробника тепла досі не мають постачальника газу на опалювальний сезон

3 хв читати

В Миколаївській області нараховується 47 виробників тепла. Станом на 09 вересня 33 з них досі не включені до реєстру жодного з постачальників природного газу. Згідно законодавства, АТ "Миколаївгаз" не має права здійснювати доставку газу таким споживачам.

"Внесені минулого року зміни до кодексу ГТС дають право постачальнику газу надавати доручення на відключення споживачів, а газорозподільна компанія буде змушена припинити доставку газу таким компаніям, - говорить комерційний директор АТ "Миколаївгаз" Сергій Щербаков. – Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу".

За дорученням постачальника газу АТ "Миколаївгаз" буде змушене вжити заходів по припиненню газопостачання побутових споживачів, підприємств, установ, організацій, які є виробниками теплової енергії, навіть, якщо вони постачають тепло на такі соціально-важливі об’єкти, як навчальні заклади або лікарні.

Органи місцевого самоврядування, власники підприємств до початку опалювального сезону мають вжити всіх можливих заходів, щоб виробники тепла для потреб населення були включені в реєстр ПСО-постачальника природного газу.

Діюче зараз законодавство не забороняє відключення споживачів газу навіть впродовж опалювального сезону. Доручення на відключення надсилає оператору ГРМ постачальник газу для потреб населення. Відключення ж в опалювальний період від джерела газопостачання теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації, які забезпечують енергією населення, підприємства та установи, може призвести до надзвичайної ситуації техногенного характеру регіонального або навіть державного масштабу.

АТ "Миколаївгаз" вже проінформувало окремими листами про ситуацію, що склалася в області, Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади, а також безпосередньо підприємства та організації, які є виробниками тепла.

Крім того 27 серпня газорозподільна компанія провела круглий стіл з питання підготовки до нового опалювального сезону за участі представників ТКЕ, нагадавши про необхідність владнати це питання до початку опалювального сезону.

Минулого року Кабміном було видане розпорядження від 03 жовтня 2018р. №717-р "Деякі питання опалювального сезону 2018/19 року", яким учасникам ринку було доручено забезпечувати безперебійне постачання природного газу виробникам теплової енергії в необхідних обсягах. Цього року відповідних рішень уряду ще не прийнято.

Нагадаємо, що в минулому році в Кривому Розі 800 тисяч споживачів тепла залишились без опалення наприкінці листопада і були змушені вийти на акції протесту. Працівники підприємств, що здійснюють виробництво тепла для потреб населення удалися до зриву пломб, що є порушенням чинного законодавства. Сподіваємося, що опалювальний криворізький колапс не повторитися в Миколаївській області.

Довідка про компанію:

АТ "Миколаївгаз" - єдина на території Миколаївської області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. Підприємство експлуатує 8,7 тис. км газопроводів. Щорічний обсяг розподілу природного газу складає майже 500 млн. куб. м газу.

Загальний рівень газифікації Миколаївській області - 72%. АТ "Миколаївгаз" забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області.

Клієнтами компанії є понад 349 тис. сімей Миколаївської області, а також 2,8 тис. підприємств, установ і організацій.

АТ "Миколаївгаз" входить в десятку кращих платників податків області. Щорічно підприємство перераховує до бюджетів різних рівнів близько 50 млн. гривень.

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА