13:32 08.10.2019

Через низький тариф до кінця року збитки АТ "Дніпрогаз" сягнуть 194 млн. грн.

3 хв читати

Тариф на розподіл газу для АТ "Дніпрогаз" вже кілька років поспіль є планово збитковим. За підсумками минулого року збитки компанії від розподілу блакитного палива склали 137 млн. грн. Якщо ситуація не зміниться, до кінця 2019 року компанія отримає збитки у розмірі 194 млн. грн.

Сума збитків, які АТ "Дніпрогаз" отримає до кінця поточного року, може сягнути 194 млн. грн. Це на 42% більше, ніж в минулому році. Вже понад три роки тариф на розподіл газу, який для компанії затверджує НКРЕКП, є економічно необґрунтованим. За цей час загальна сума збитків "Дніпрогазу" сягнула 370 млн. грн. Спровокована держрегулятором криза змушує кваліфікованих спеціалістів лишати займані посади та працевлаштовуватись в інші компанії енергетичного сектору.

"Діючий тариф на розподіл природного газу для АТ "Дніпрогаз" складає всього 9% від діючої ціни на газ для кінцевого споживача, - розповідає фінансовий директор "Дніпрогазу" Лілія Кузнєцова. –  З 6,27 грн. за 1 куб. м блакитного палива (ціна, встановлена КМУ у вересні 2019 року) частка АТ "Дніпрогаз" складає лише 56 копійок. На ці кошти спеціалісти підприємства виконують встановлення індивідуальних приладів обліку газу, капітальні ремонти та модернізацію системи газопостачання Дніпра та Дніпровського району, а також здійснюють виплату заробітних плат.

Компанію продовжують залишати кваліфіковані фахівці. Протягом 2019 року через неконкурентну заробітну плату звільнилися 124 співробітники. На сьогоднішній день середній рівень оплати праці в АТ "Дніпрогаз" майже на 37% менше, ніж середня зарплата в промисловому секторі Дніпропетровської області, та становить близько 7,2 тис. грн., в той час як середня оплата праці в промисловості регіону - понад 11,6 тис. грн. Вакантними залишаються 544 посади, серед яких слюсарі по ремонту обладнання ГРП/ШРП, газових колодязів, зварювальники, водії автотранспортних засобів, контролери.

Діючі тарифи на розподіл газу для Операторів ГРМ з року в рік поглиблюють кризу в газовій галузі. Низький рівень фінансування призводить до критичного стану газових мереж, що в свою чергу створює ризики для безпечного та стабільного газопостачання. Наприклад, в рамках затвердженого НКРЕКП Плану розвитку АТ "Дніпрогаз" на 2019 рік запланована модернізація лише одного газорозподільного пункту. Однак у Дніпрі та Дніпровському районі 24 ГРП працюють більше 40 років і потребують реконструкції.

Вихід з кризової ситуації полягає в усуненні дискримінаційних тарифів на розподіл газу, які майже втричі нижче економічно обгурнтованого рівня. Так, середньомісячний платіж за послуги з розподілу блакитного палива на 1 домоволодіння у 2018 році у Дніпрі склав 78,96 грн., що навіть нижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет.

АТ "Дніпрогаз" наполягає на необхідності наступних кроків з боку НКРЕКП:

  • довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня, який необхідний для безпечної і стабільної роботи газорозподільних мереж;
  • відокремити оплату тарифу від платежу за газ, щоб забезпечити прозорість і спростити контроль для держрегулятора;
  • затвердити методологію розрахунку тарифу, засновану на замовленої потужності, яка відповідає нинішньому стану ринку газу та захищає споживачів від оплати неіснуючих послуг;
  • забезпечити рівні щомісячні нарахування тарифу на протязі всього газового року, що дозволить споживачам газу згладити фінансове навантаження в опалювальний період, а Операторам ГРМ отримати прогнозований фінансовий потік, необхідний для забезпечення роботи газорозподільних мереж.

Довідка:

Основною сферою діяльності АТ "Дніпрогаз" є розподіл природного газу для мешканців міста Дніпра та Дніпровського району. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тис. км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тис. побутових споживачів, 3,7 тис. промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. АТ "Дніпрогаз" є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

70 тисяч літрів пального передала мережа ОККО для критичної інфраструктури Харківщини – перша віцепремʼєрка

Житловий комплекс компанії DIM "Новий Автограф" отримав поштову адресу

Від класики до стрітстайлу: різноманітність стилів у чоловічому одязі

Кримінальна відповідальність за незаконний обіг наркотиків: поговоримо чесно й без хайпу

Десантники з 80-ї ОДШБр отримали комплекс розвідки та знищення вартістю 50 млн грн від ОККО та "Повернись живим"

ЖК "Воздвиженка" звернулось до Президента та РНБО з приводу ризиків для інституту управління заарештованим майном через дії АРМА

Як перемогти в енергетичній війні з Росією

Катування на окупованих територіях України: The Reckoning Project подав позов в Аргентині

Інтернет магазин пружин – підбір пружин за розмірами, каталог пружин з розмірами, продаж пружин

25 квітня в Києві відбудеться форум "Надлюди" від Forbes Ukraine

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА