Вибори2019

Олександр Мороз

Олександр Мороз

Олександр Мороз, екс-спікер Верховної Ради України, кандидат в президенти від Соціалістичної партії Олександра Мороза. До цього висувався в 1994, 1999 і 2004 роках. У всіх трьох випадках посідав призове, але непрохідне третє місце. На президентських виборах 2010 року здобув підтримку 0,38 % виборців. На виборах 2007 року Соціалістична партія не подолала 3% бар'єра і О.Мороз не отримав депутатський мандат.

Народився 29 лютого 1944 року в селі Буда Таращанського району Київської області.

Закінчив Українську сільськогосподарську академію та Вищу партшколу при ЦК КПУ.

До 1976 року працював інженером, згодом на партійній роботі в Київському обкомі КПУ. У 1990 році обраний депутатом Верховної Ради УРСР, очолив у ній комуністичну більшість. Після проголошення Незалежності і заборони Компартії створив Соціалістичну партію і очолив її. Двічі був головою парламенту, чотири рази балотувався на виборах президента, найкращий результат, 13% підтримки, в 1994 році.

У 1996р. - За активної участі Олександра Мороза парламент прийняв Конституцію України.

28 листопада 2000 року оприлюднив плівки майора Мельниченка і звинуватив Леоніда Кучму в причетності до зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Це призвело до "касетного скандалу" і масових акцій протесту. Взимку 2001 року став одним із лідерів руху "Україна без Кучми".

У 2006-му обраний головою парламенту за підтримки Партії регіонів і КПУ, всупереч коаліційній угоді з блоком Юлії Тимошенко та "Нашою Україною" Це призвело до розпуску ВР президентом та початку дострокових виборів, і стало однією з головних причин падіння рейтингів СПУ та самого Мороза. На виборах президента у 2010 році його підтримали лише 95169 виборців (0,38 %). Згодом партія зазнала розколу, кілька людей оголосили себе її лідерами. Олександр Мороз, вважаючи, що партія захоплена рейдерами, зареєстрував у Мін'юсті власну, Соціалістичну партію Олександра Мороза.

Одружений. Виховав двох дочок, старша - викладач музики, молодша займається модним бізнесом, засновниця і директор дому Kika-style.

Політик захоплюється поезією (пише вірші). Любить шахи, більярд, плавання.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА