Сибіга обговорив із президентом Анголи співпрацю, продовольчу та енергобезпеку
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів у п'ятницю зустріч із президентом Анголи Жуаном Лоренсу та обговорив із ним питання продовольчої та енергетичної безпеки, свободи мореплавства, повідомляється на сайті українського зовнішньополітичного відомства.
"Ми вдячні президенту Жуау Лоренсо за його сильну та принципову позицію на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Обидві наші країни знають біль війни, але знають і ціну та цінність миру", - наголосив Сибіга.
Сторони детально обговорили активізацію двосторонньої взаємодії в низці сфер, що становлять взаємний інтерес: сільське господарство, освіта, технології, енергетика, військово-технічна співпраця тощо.
Сибіга наголосив на важливості підтримки Формули миру і запропонував ангольській стороні долучитися до міжнародних зусиль щодо її практичної реалізації. "Запрошуємо Анголу, яка знана у світі завдяки своїм мирним зусиллям, взяти участь у другому Глобальному саміті миру", - сказав міністр.
Під час перемовин сторони зосередилися на перспективах залучення українських компаній до проєктів із модернізації енергетичної і транспортної інфраструктури Анголи, а також її аграрного сектору. Вони обговорили роль України та потенційні взаємовигідні проєкти в контексті реалізації коридору Лобіто.
Як уточнює пресслужба МЗС України, особливу увагу на переговорах в Анголі сторони приділили високотехнологічному сільському господарству, зокрема використанню дронів у фермерстві. "Україна має унікальний досвід і технології, якими ми готові ділитися і допомагати Анголі у підвищенні її продовольчої самодостатності", - наголосив Сибіга.
Глава МЗС зазначив, що Україна зацікавлена в розширенні українсько-ангольської договірно-правової бази. За його словами, пріоритетом для співпраці є укладення Меморандуму про взаєморозуміння між урядами у сфері оборони та Меморандуму про взаєморозуміння між аграрними міністерствами двох країн. Сторони також обговорили перспективи укладення угод про уникнення подвійного оподаткування, сприяння та взаємний захист інвестицій, співпрацю між дипломатичними академіями.
Також домовилися започаткувати роботу спільної міжурядової комісії та підготувати проведення її першого засідання.