Інтерфакс-Україна
14:34 13.07.2024

Україна затвердила умови приватизації ОГХК із початковою ціною 3,9 млрд грн

3 хв читати
Україна затвердила умови приватизації ОГХК із початковою ціною 3,9 млрд грн

Уряд України в п'ятницю затвердив умови приватизації ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.), встановивши стартову ціну 3 млрд 899,358 млн грн.

"Взяти до відома визначену радником - ТОВ "БДО Корпоративні Фінанси" стартову ціну пакета акцій у розмірі 3 899 358 000 (три мільярди вісімсот дев'яносто дев'ять мільйонів триста п'ятдесят вісім тисяч) гривень", - ідеться в розпорядженні Кабінету міністрів №643 від 12 липня на його сайті.

Уточнюється, що на продаж буде виставлено всі 1 млрд 944 млн акцій, що становить 100% статутного капіталу.

"Уряд використовує всі доступні інструменти для залучення інвестицій і зміцнення бюджету, і велика приватизація є одним із них. Завершується підготовка до приватизації активів, які можуть зацікавити як внутрішніх, так і зовнішніх інвесторів. Ми очікуємо, що завдяки залученню інвестицій ці об'єкти зможуть працювати ефективніше, давати людям роботу, створити нові робочі місця та відповідно сплачувати податки й підтримувати економіку", - зазначила перший віцепрем'єр-міністр України - міністр економіки України Юлія Свириденко, яку цитує ФДМ.

При цьому додається, що в понеділок, 15 липня, ФДМ проведе засідання аукціонних комісій щодо цих підприємств, після чого будуть опубліковані повідомлення про приватизаційні аукціони.

"Сьогодні ми стали ще на один крок ближче до старту великої приватизації, яка відбудеться вже зовсім скоро. Хочу наголосити, що велика приватизація - це не тільки про продаж великих активів і наповнення державного бюджету, а й про залучення інвестицій, створення нових робочих місць, розбудову територій і, врешті-решт, підтримку та розвиток української економіки в ці непрості часи", - сказав голова ФДМ Віталій Коваль.

Згідно із затвердженими умовами продажу покупець зобов'язаний зберегти основні види діяльності підприємства, інвестувати в технічне переобладнання і модернізацію щонайменше 400 млн грн. А також сплатити борги із зарплати та перед бюджетом і погасити прострочену кредиторську заборгованість.

Раніше Фонд держмайна зазначав, що продаж ОГХК належить до великої приватизації, оскільки це продаж державних активів балансовою вартістю понад 250 млн грн. Раніше ФДМ уже провів аукціонні комісії з продажу готелю "Україна", ОГХК і державної частки в статутному капіталі ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь" (ТРЦ "Ocean Plaza"). Аукціони з продажу цих активів будуть оголошені після затвердження стартових цін та умов продажу Кабінетом міністрів. Усі аукціони відбуватимуться в державній електронній системі "Прозорро.Продажі". Гроші від приватизації держпідприємств спрямовуються до держбюджету України, а від приватизації націоналізованих активів - до фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" розпочала фактичну діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України ухвалив рішення про передання йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). 8 грудня 2016 року ДП було перетворено на ПАТ "ОГХК", 26 грудня 2018 року - з ПАТ на ПрАТ.

ОГХК раніше реалізовувало продукцію до понад 30 країн світу. Основними ринками збуту були ЄС, Китай, Туреччина, а також США і країни Африки.

Держкомпанія в I кв. отримала 30 млн грн чистого прибутку, тоді як в аналогічному періоді минулого року був збиток.

За даними YouControl, виручка ОГХК у 2023 році скоротилася на 15,4% - до 1 млрд 946,68 млн грн, а його чистий збиток становив 481,35 млн грн проти 13,37 млн грн чистого прибутку у 2022 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC та "ОТП Лізинг" оголосили нову програму розвитку МСП та підтримки сталої енергетики в Україні на EUR50 млн

Уряд перерозподілив ще 30,6 млн грн на підтримку діяльності університетів Миколаївщини - Свириденко

Аграрії намолотили 24,8 млн тонн зернових з 55% площ, поки врожай на 12,8% менше аніж на цю дату торік

Товарообіг Varus.ua через "Нову пошту" у I пів.-2025 виріс в 1,61 раза

Норвегія виділила "Нафтогазу" майже $100 млн на закупівлю природного газу

АМКУ розгляне справу про набуття "Київстаром" контролю над власником сервісу Tabletki.ua "МТПК"

Заступник голови НБУ Ніколайчук став першим заступником замість Рожкової

Perfect Group вийшов із двох спільних з Saga Development проєктів ЖК

"Укрзалізниця" обговорює майбутнє вагоноремонтного напряму з бізнесом з опціями оренди, продажу та ДПП

Київський ТРЦ "РайON" розширить tenant mix завдяки оптимізації площі супермаркету

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА