Інтерфакс-Україна
19:34 17.07.2024

НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

3 хв читати
НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), відмовилася від встановлення єдиного тарифу на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги, проти чого активно виступала промисловість і експерти.

Комісії, засідання якої транслювалося онлайн у середу, не вдалося ухвалити винесене на засідання рішення щодо схвалення проєкту постанови про затвердження змін до порядку встановлення тарифів на розподіл електроенергії (постанова від 5 жовтня 2018 року №1175), які полягали у встановленні тарифів на розподіл без поділу за класами напруги.

Проти неї проголосував голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, за - члени комісії Костянтин Ущаповський та Олександр Формагей, утримався - Руслан Кайдаш. Водночас через те, що комісія працює у складі чотирьох осіб після ротацій інших її членів, рішення вважається неухваленим.

"Розгляд цього питання закрито", - резюмував Тарасюк.

"Так, після такого рішення були б якісь поліпшення для малого бізнесу, а також збільшення доходів "Енергоатому" і "Укргідроенерго", тому що вони несуть ПСО для населення. Але аргументи "за" не витримують критики поруч із почутими і вивченими нами контраргументами. Таке рішення було б шкідливим і небезпечним для держави. Я проінформую Ставку головнокомандувача про наше рішення. І дам розпорядження готувати нормативку для переходу на три класи напруги, як це передбачено європейськими нормами", - пояснив свою позицію голова НКРЕКП.

За словами гендиректора Федерації роботодавців України Руслана Іллічова, який брав участь у засіданні, у разі об'єднання тарифів, витрати промислових споживачів на електроенергію зростуть на 26 млрд грн на рік. Він зазначив, що частка е/е у виробництві, зокрема металургійних та оборонних підприємств, становить 50% і більше.

Крім того, він додав, що таке рішення призведе до втрати довіри інвесторів, які побудували енергетичну інфраструктуру самі.

"Робота частини компаній з унікальними виробництвами буде зупинена, під загрозою виконання контрактів, зокрема й експортних", - наголосив Іллічов.

Як напередодні пояснював у своєму фейсбуці адвокат, віцепрезидент з питань енергетики в Українському національному комітеті Міжнародної торговельної палати Олександр Трохимець, тариф на розподіл електроенергії поділено за класами напруги - 1-й і 2-й. Перший клас - це велика промисловість, яка споживає значно більше електроенергії. Тариф для 1-го класу напруги, приблизно, у п'ять разів менший, ніж для 2-го. Він розділений, тому що для постачання електрики великим підприємствам використовується набагато менше інфраструктури і втрати електроенергії значно менші. Тоді як тариф для 2-го класу дає змогу покрити витрати на доставку електрики населенню і малому бізнесу.

Встановлення єдиного тарифу для обох груп споживачів, за його словами, означає збільшення тарифу для великої промисловості в п'ять разів.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, на засіданні якого 16 липня розглядали ініціативу усереднення тарифів, прикладами споживачів 1 класу назвав, зокрема, Укрзалізницю, підприємства оборонної галузі, витрати яких на розподіл е/е, на його думку, необґрунтовано зростуть.

"Встановлення однакового тарифу є також покаранням і обманом для інвесторів, які вклали кошти в побудову енергетичної інфраструктури. І сигналом для нових інвесторів, що будувати енергетичну інфраструктуру немає сенсу", - написав він у своєму фейсбуці.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА