Інтерфакс-Україна
17:29 23.07.2024

Нафту підсанкційного "ЛУКОЙЛа" в транзиті до Європи замінив ресурс інших власників, він залишається стандартним – голова "Нафтогазу"

1 хв читати
Нафту підсанкційного "ЛУКОЙЛа" в транзиті до Європи замінив ресурс інших власників, він залишається стандартним – голова "Нафтогазу"

Транзит російської нафти до Євросоюзу, який наразі здійснюється через Україну, без сумніву, враховує рішення Ради національної безпеки щодо санкцій стосовно російської компанії "ЛУКОЙЛ", проте його обсяг залишається стандартним, що означає заміну ресурсу підсанкційної компанії нафтою інших власників, повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.

"ЛУКОЙЛ" під санкціями і йдеться про те, що "Укртранснафта" не транспортує його нафту. При цьому обсяги транзиту в липні, після застосування санкцій, залишаються стандартними. Це означає, що там немає нафти "ЛУКОЙЛа", але є нафта інших власників", - сказав він у коментарі "Енергореформі" в кулуарах дискусії NV щодо проблем енергетики в Україні у вівторок.

За словами Чернишова, "Укртранснафта" продовжуватиме транзит нафти відповідно до ухвалених рішень.

"Якщо так і триватиме (буде відсутній ресурс підсанкційних компаній - ЕР), то ми готові продовжувати транзит. Сподіваюся, його обсяги будуть такими самими й надалі", - зазначив голова "Нафтогазу".

Як повідомлялося, після рішення РНБО України про накладення санкцій щодо російської компанії "ЛУКОЙЛ", зокрема, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто в дуже категоричній формі висловився проти нього, заявивши, що це загрожує енергобезпеці його країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відбір газу з ПСГ у січні становить 40 млн. куб. м на добу і є невеликим – ексміністерка енергетики

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА