Інтерфакс-Україна
12:07 26.07.2024

Уряд удосконалив критерії надання повноважень акредитованим та референс-лабораторіям

1 хв читати
Уряд удосконалив критерії надання повноважень акредитованим та референс-лабораторіям

Кабінет Міністрів удосконалив критерії та процедури надання повноважень акредитованим і референс-лабораторіям для проведення лабораторних досліджень зразків агропродукції в рамках держконтролю, повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Згідно з постановою №830, повноваження акредитованих лабораторій, зокрема референс-лабораторій, актуалізовано згідно з вимогами регламенту (ЄС) №2017/625 Європейського парламенту та Ради про офіційний контроль та іншу офіційну діяльність.

На референс-лабораторії покладаються обов'язки координації роботи мережі уповноважених компетентним органом на проведення лабораторних досліджень за відповідними видами (напрямами) лабораторій, як це відбувається в ЄС.

У процесі надання повноважень особливу увагу звертатимуть на наявність кваліфікованого персоналу, який володіє методиками проведення лабораторних досліджень (випробувань) за відповідними видами (напрямами), а також на критерії ефективності методів (методик) лабораторних досліджень (випробувань), що проводитимуть акредитовані та референс-лабораторії.

Наказом усувається додаткова та неактуальна вимога для національної референс-лабораторії - наявність акредитації на відповідність вимогам стандарту ДСТУ EN ISO/IEC 17043:2017 або EN ISO/IEC 17043:2010.

Запроваджуються чіткі механізми щодо проведення порядку уповноваження акредитованих лабораторій, зокрема референc-лабораторій, та порядку перевірки дотримання уповноваженими акредитованими лабораторіями, зокрема референс-лабораторіями, критеріїв надання повноважень та їх позбавлення.

Постанова №830 набирає чинності через місяць з дня її опублікування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА