Інтерфакс-Україна
19:33 28.07.2024

Конотопський і Гороховський із "Ради 7-ми" виступили проти пропозицій Кабміну підвищити податки

4 хв читати
Конотопський і Гороховський із "Ради 7-ми" виступили проти пропозицій Кабміну підвищити податки

Законопроєкт №11416 про підвищення податків, яким уряд планує поповнити бюджет на 125 млрд грн цьогоріч і на 341,9 млрд грн наступного року, є неприйнятним і з урахуванням культури ухиляння від сплати податків у країні призведе лише до тінізації економіки, вважає член Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при президентові України ("Рада 7-ми"), засновник Ajax Systems Олександр Конотопський.

"Податки піднімати не можна. Це архітектурна річ. Ні громадяни не бізнес до цього не готові... Податки в Україні треба знижувати. І вчити всіх їх платити. Тоді ревеню (доходи - ІФ-У) держави буде зростати", - написав він у фейсбуці у неділю.

Із семи членів ради проти підвищення податків дотепер виступив також співзасновник monobank Олег Гороховський.

"Зараз слухай...Той, хто прийде до тебе, з пропозицією підвищити податки у країні, що воює, той і зрадник", - написав він на фейсбук-сторінці у неділю, відсилаючи до цитати з "Хрещеного батька".

На запитання, як знаходили кошти під час попередніх воєн, Гороховський написав, що "розстрілювали тих, хто краде і мародерствує під час війни".

На його думку, багато чого можна зробити, що краще адмініструвати вже наявні податки. "А так виглядає це як податки з тих, хто ще дихає", - вважає співзасновник monobank.

На думку Конотопського, для компаній, які платять "білі" зарплати, підняття військового збору в рази (з 1,5% до 5% - ІФ-У) - це суттєве збільшення податкового навантаження, для ІТ сервісного бізнесу воно знизить чистий прибуток на "десятки відсотків", а малий і середній бізнес піде в тінь.

Член "Ради 7-ми" прогнозує, що результатом підвищення військового збору при придбанні авто до 15% або нерухомості до 5% стане зниження ціни в угодах і відхід їхніх сторін у тінь.

Засновник Ajax Systems також назвав "українським дивом" і фіскальним ноу-хау пропозицію щодо запровадження військового збору в 1% від доходів компаній, що фактично є податком з обігу, разом із існуванням податку на прибуток. "У цепочці з великою доданою вартістю зростає собівартість на кілька відсотків. Це суттєво знизить інвестиційні можливості компаній. Для тих, хто працює з малою маржою, - то в два рази може скоротись нет профіт (чистий прибуток)", - пояснив він свою позицію.

Він також розкритикував пропозиції про підвищення податків для фізосіб-підприємців, оскільки це може вбити майбутнє українських стартапів.

"Я вже не кажу, що (в режимі) "Дія Сіті" 25 років податки зафіксовані в конституції. І по суті запропонований закон це порушує, і в Україні буде два конфліктуючі закони про податки", - додав Конотопський.

За його словами, запропоноване підвищення податків також безлімітне в часі та зроблене без будь-яких консультацій із бізнесом, хоча необхідність у додаткових доходах була очевидна уряду.

"Ви підіймаєте ціну за ведення бізнесу у воюючій юрисдикції. Тут точно не має помилки?)", - зазначив також бізнесмен.

На його думку, необхідно розганяти економіку, покращувати адміністрування, закривати очевидні дірки, що залишилися, наприклад, акциз і контрабанду.

"Шукати можливості для додаткових ревеню стрімів (потоків доходів - ІФ-У): приватизація, дерегуляція, канабіс, веб3 економіки, експорт зброї, залучення вагомих податкових резидентів і т д. Розумію що це складно. І набагато легше закручувати гайки. Але якби почали це робити два роки тому - то сьогодні проблем не було б. То самий час робити зараз", - вважає член "Ради 7-ми".

Конотопський додав, що слід також переглядати державні витрати, він навів як приклад розв'язки, що будуються, і парки, що ремонтуються, в Києві.

Як повідомлялося, голова Бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа в подкасті "Хроніки економіки" днями спрогнозувала, що внесений урядом 17 липня законопроєкт № 11416 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану" має бути ухвалений і запрацювати до середини вересня цього року. Зокрема, його перше читання депутатка очікує після 20 серпня. На її думку, під час його слухань у парламенті його буде змінено, зокрема, може бути розглянуто пропозицію про підвищення податку на додану вартість.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА