Інтерфакс-Україна
17:47 31.07.2024

Зеленський підписав закон про право Кабміну на мораторій виплат за держборгом до жовтня 2024 р.

2 хв читати
Зеленський підписав закон про право Кабміну на мораторій виплат за держборгом до жовтня 2024 р.

Кабінет Міністрів України за необхідності може до 1 жовтня 2024 року тимчасово призупинити виплати за зовнішнім державним боргом, відповідний закон №3880-ІХ підписав президент України Володимир Зеленський.

Як повідомляють на сайті Верховної Ради, ухвалений 18 липня закон (проходив у парламенті під №11396) було скеровано на підпис президенту 24 липня, а повернуто з підписом глави держави 31 липня.

Документ вносить зміни до Бюджетного кодексу, надаючи уряду право призупинити виплати за зовнішнім державним боргом у разі потреби. Крім цього, він дає можливість включити в "периметр" реструктуризації держборгу серію єврооблігацій "Укравтодору" 2021 року на загальну суму $700 млн + відсотки.

Схоже технічне рішення про право уряду призупинити виплати за держборгом було вже використано під час реструктуризації 2015 року, коли Україна ухвалила закон "Про особливості здійснення угод із державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом" у травні, досягла принципових домовленостей з інвесторами наприкінці серпня й оголосила про завершення операції в листопаді.

"МВФ у робочому порядку висловив підтримку цьому законопроєкту, оскільки він сприятиме посиленню боргової стійкості України - зобов'язання, яке ми на себе взяли в Меморандумі з МВФ", - наголосила перед ухваленням закону голова парламентського бюджетного комітету Роксолана Підласа.

Як повідомлялося, Україна 22 липня повідомила про досягнення принципових домовленостей зі спеціальним комітетом власників її євробондів на суму майже $23 млрд про їх реструктуризацію. Вони передбачають списання 37% боргу з можливістю відновлення 12% у разі досягнення певного рівня ВВП у 2028 році. На решту боргу буде випущено нові облігації з погашенням у 2029-2036 роках, відсотки за якими поступово зростатимуть від 1,75% найближчими роками до 7,75% наприкінці терміну обігу. За участь у такому обміні буде виплачено винагороду в розмірі 1,25% від суми обмінюваних єврооблігацій.

Україна розраховує, що зможе завершити всі переговори з утримувачами облігацій до 1 серпня, коли настає термін виплат за єврооблігаціями згідно з умовами реструктуризації 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МХП у 2024р інвестував $40,9 млн у купівлю 4 компаній в Україні, Хорватії, Саудівській Аравії та Британії

Вартість активів виробника "Моршинської" за півтора роки зросла вдвічі - до 5,8 млрд грн

МАГАТЕ зазначає відсутність впливу на ядерну безпеку через масштабні збої в електропостачанні в Європі

"Укренерго" досягла згоди щодо управління боргом за євробондами на $825 млн

Повне запровадження СВАМ обернеться для України мільярдними втратами та загрозою для євроінтеграції - НАДПУ

Україна готова допомогти у відновленні електропостачання в Європі після масштабних збоїв – очільник Міненерго

"ArcelorMittal Кривий Ріг" налаштований підвищити обсяги виробництва задля виходу на беззбитковість - СЕО

Виробництво молока в березні виросло на 27% порівняно з лютим - аналітики

Мінекономіки затвердило наглядові ради для семи ЦПТО

Чисті валютні інтервенції НБУ за минулий тиждень зросли вдвічі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА