17:47 31.07.2024

Зеленський підписав закон про право Кабміну на мораторій виплат за держборгом до жовтня 2024 р.

2 хв читати
Зеленський підписав закон про право Кабміну на мораторій виплат за держборгом до жовтня 2024 р.

Кабінет Міністрів України за необхідності може до 1 жовтня 2024 року тимчасово призупинити виплати за зовнішнім державним боргом, відповідний закон №3880-ІХ підписав президент України Володимир Зеленський.

Як повідомляють на сайті Верховної Ради, ухвалений 18 липня закон (проходив у парламенті під №11396) було скеровано на підпис президенту 24 липня, а повернуто з підписом глави держави 31 липня.

Документ вносить зміни до Бюджетного кодексу, надаючи уряду право призупинити виплати за зовнішнім державним боргом у разі потреби. Крім цього, він дає можливість включити в "периметр" реструктуризації держборгу серію єврооблігацій "Укравтодору" 2021 року на загальну суму $700 млн + відсотки.

Схоже технічне рішення про право уряду призупинити виплати за держборгом було вже використано під час реструктуризації 2015 року, коли Україна ухвалила закон "Про особливості здійснення угод із державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом" у травні, досягла принципових домовленостей з інвесторами наприкінці серпня й оголосила про завершення операції в листопаді.

"МВФ у робочому порядку висловив підтримку цьому законопроєкту, оскільки він сприятиме посиленню боргової стійкості України - зобов'язання, яке ми на себе взяли в Меморандумі з МВФ", - наголосила перед ухваленням закону голова парламентського бюджетного комітету Роксолана Підласа.

Як повідомлялося, Україна 22 липня повідомила про досягнення принципових домовленостей зі спеціальним комітетом власників її євробондів на суму майже $23 млрд про їх реструктуризацію. Вони передбачають списання 37% боргу з можливістю відновлення 12% у разі досягнення певного рівня ВВП у 2028 році. На решту боргу буде випущено нові облігації з погашенням у 2029-2036 роках, відсотки за якими поступово зростатимуть від 1,75% найближчими роками до 7,75% наприкінці терміну обігу. За участь у такому обміні буде виплачено винагороду в розмірі 1,25% від суми обмінюваних єврооблігацій.

Україна розраховує, що зможе завершити всі переговори з утримувачами облігацій до 1 серпня, коли настає термін виплат за єврооблігаціями згідно з умовами реструктуризації 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Інфляція в Україні в серпні 2024 р. зросла до 0,6%, у річному вимірі - до 7,5% - Держстат

Приватизація Ощадбанку та Укрексімбанку сьогодні поза планами уряду - прем'єр

Більшість необхідних енергооб'єктів уже захищена на 85% від ударів із повітря 1-2 рівнями захисту - прем'єр

Україна до зими розраховує отримати дозвіл імпортувати з Європи до 2,2 ГВт е/е - Шмигаль

МВФ включив до умов програми Фонду призначення членів наглядової ради та голови правління "Укренерго" за принципами ОЕСР - прем'єр

Партнери України профінансували закупівлю енергообладнання потужністю 170 МВт - прем'єр

Не треба робити трагедії з помірної емісії під час війни, але ми її не плануємо у 2024-2025 рр. - прем'єр

Прем'єр України назвав складною і непростою роботу з місією МВФ щодо 5-го перегляду програми EFF

MOL домовилася про транспортування нафти з РФ трубопроводом "Дружба" через Білорусь і Україну

РФ атакувала енергооб'єкти у восьми областях, що призвело до тимчасових відключень споживачів, - Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА