Інтерфакс-Україна
19:39 01.08.2024

Кишинів не перешкоджатиме поставкам Газпрому в Придністров'я після закінчення його контракту з Україною - Міненерго Молдови

2 хв читати
Кишинів не перешкоджатиме поставкам Газпрому в Придністров'я після закінчення його контракту з Україною - Міненерго Молдови

Молдова не перешкоджатиме постачанню російського газу до Придністров'я після закінчення контракту "Газпрому" з Україною на транзит газу, який закінчується 1 січня 2025 року, повідомляють на сайті молдавського Міненерго в матеріалах із підготовки країни до опалювального сезону в межах публічних консультацій.

Зазначається, що можливі два сценарії поведінки російського концерну "Газпром" після закінчення контракту на транзит природного газу через територію України 1 січня 2025 року.

"Один із сценаріїв передбачає, що російська сторона шукатиме альтернативні маршрути для постачання газу в придністровський регіон, враховуючи контрактні зобов'язання "Газпрому" перед компанією "Молдовагаз". У такому разі влада Республіки Молдова не перешкоджатиме подальшому постачанню природного газу АТ "Молдовагаз" у ТОВ "Тираспольтрансгаз", - ідеться в публікації.

У другому сценарії, якщо "Газпром" припинить постачання природного газу, буде розглянуто поетапне запровадження кількох заходів щодо пом'якшення наслідків цього рішення, зазначають у Міненерго. "Втім, навіть у разі припинення постачання природного газу з боку "Газпрому", міністерство оцінює, що дефіциту газу для споживачів правобережжя не виникне, і відключення споживачів із безперервним режимом роботи не знадобиться", - зазначається в матеріалах.

У Міненерго впевнені, що в разі необхідності, АТ "Енергоком" (молдовська держкомпанія, постачає газ "Молдовагазу" - ІФ-У) може забезпечити постачання необхідної кількості газу захищеним/уразливим категоріям споживачів у придністровському регіоні через ТОВ "Тираспольтрансгаз" за відповідну оплату вартості закупівлі газу.

За цього варіанту в міністерстві відзначають ризики щодо спроможності споживачів оплачувати газ за ринковими цінами.

Також у відомстві констатують, що для забезпечення електропостачання правобережжя Дністра в песимістичному сценарії буде потрібно збільшити імпорт електроенергії з країн ЄС і наростити пропускну потужність на кордоні з Румунією.

Наприкінці травня міністр енергетики Молдови Віктор Парліков повідомляв про неофіційну домовленість з Україною щодо продовження постачань природного газу в Придністров'я після закінчення терміну дії транзитного контракту з ПАТ "Газпром" наприкінці 2024 року. За його словами, згідно з попередньою домовленістю, новий маршрут через Туреччину є життєздатним варіантом для доставки російського газу в Придністров'я. Україна закриває свою територію для транзиту російського газу з 1 січня 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сенатор Грем закликає ЄС повністю припинити закупівлю нафти та газу з Росії

Розпочато новий набір учасників програми підтримки мікропідприємництва - УЧХ

Радабанк оскаржить рішення АМКУ про накладення 8,17 млн грн штрафу

СЕС 200 кВт за перші 3,5 міс. роботи зекономила меблевій компанії "Павлик М" майже EUR20 тис. – засновник

Прожитковий мінімум в Україні має бути підвищено для забезпечення базових потреб громадян – нардеп Третьякова

"Метінвест" отримав 11,5-річну позику для Північного ГЗК на EUR23,6 млн під гарантії ECA

Новітні концепції житлової та комерційної нерухомості вдосконалюють систему цивільної оборони

Чисті валютні інтервенції НБУ минулого тижня зросли на 33,6%

Прем’єрка Свириденко анонсувала річний мораторій на перевірки й обмеження перевірок податкової та митниці

Україна за 6 міс.-2025 додала 591 МВт енергогенерації – заступник голови ОП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА