Інтерфакс-Україна
13:44 02.08.2024

На Закарпатті запустили турбіну першої ВЕС

2 хв читати
На Закарпатті запустили турбіну першої ВЕС

Турбіна потужністю 1,8 МВт вітрової електростанції (ВЕС) запрацювала в Закарпатській області в тестовому режимі - першою в цьому регіоні.

"Вона (ВЕС - ІФ-У) оснащена турбіною потужністю 4,8 МВт, має висоту башти 120 м і діаметр ротора 152 м. Один такий вітряк має потенціал забезпечити електроенергією до 3 тис. домогосподарств", - повідомила Державна інспекція енергетичного нагляду України (Держенергонагляд) у телеграм-каналі в п'ятницю.

За її інформацією, загальна встановлена потужність планованої ВЕС становитиме 80 МВт, а обсягу виробленої електроенергії буде достатньо для щорічного забезпечення 50 тис. домогосподарств.

За повідомленнями закарпатських ЗМІ, першу вітротурбіну вітряного парку "Островський" змонтовано в гірському с. Нижні Ворота (Мукачівський р-н). Вітряк встановлено на кордоні Львівської та Закарпатської областей. За технічними характеристиками він має середні розміри порівняно з іншими вітротурбінами, що працюють в Україні.

Згідно з даними Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), станом на початок 2024 року загальна встановлена потужність українських ВЕС становила 1,9 ГВт, з яких 71% розташовані на тимчасово окупованій території. У 2022-2024 рр. в експлуатацію було введено три нові ВЕС потужністю 238 МВт.

Як повідомлялося з посиланням на голову правління УВЕА Андрія Конеченкова, в Україні готові до реалізації вітроенергетичні проєкти загальною потужністю 4 ГВт, але вони затримуються передусім через борги перед інвесторами у ВДЕ та відсутність страхування від воєнних ризиків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Інвестконцепція Dragon Capital та Amber Infrastructure перемогла у відборі для Фонду реконструкції України від ЄК

ЄІБ надав Кредобанку портфельну гарантію на EUR6 млн для розширення кредитування ММСБ

"Доньки" МХП поручилися за можливий новий випуск його облігацій на суму до $1 млрд

Rozetka за 9 міс.-2025 заробила дві третини загального виторгу десятки лідерів онлайн-ритейлу – дослідження

РФ сьогодні атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури в Україні

Аналітичні центри пропонують поріг ПДВ для ФОПів у 6 млн грн замість ініційованого урядом 1 млн грн

Ситуація на правому березі Києва погіршилася до рівня лівого берега – CEO YASNO

Необхідно створити енергетичні батальйони для прифронту та забезпечити доплати ремонтним бригадам енергетиків – Шмигаль

Рада не змогла призначити Шмигаля першим віцепрем'єром — міністром енергетики

Торік було введено 762 МВт нової газової генерації, але темп потрібно прискорювати – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА