18:58 06.08.2024

До імпортного ПСО з е/е можна було б залучити "Енергоатом", "Нафтогаз" та "Укрнафту" - голова енергокомітету ВР

2 хв читати
До імпортного ПСО з е/е можна було б залучити "Енергоатом", "Нафтогаз" та "Укрнафту" - голова енергокомітету ВР

Спецобов'язки із закупівлі імпортної електроенергії для підтримки енергосистеми України можуть бути не під силу держенерготрейдеру НАК "Енергетична компанія України", але до цього можна було б залучити великі держкомпанії, наприклад НАЕК "Енергоатом", НАК "Нафтогаз" або ПАТ "Укрнафта", вважає голова енергокомітету Верховної Ради Андрій Герус.

"Коли в Європі ціна дешевша, ніж у нас, то імпорт заходить і без додаткових стимулів. Але для того, щоб дорожчу електроенергію заводити в певних обсягах, треба мати свій фінресурс, тому що це може бути навіть збиткова операція, але важлива для країни. В "ЕКУ" може не бути достатнього фінресурсу, але є інші компанії. Наприклад, "Енергоатом", "Укрнафта", "Нафтогаз". Якби кілька держкомпаній об'єдналися, це були б нормальні обсяги", - сказав Герус у коментарі журналістам у кулуарах заходу "Децентралізована генерація: нові можливості для бізнесу та громад" від НЕК "Укренерго" в Києві в понеділок.

Водночас Герус зазначив, що на сьогодні за відсутності дефіциту електроенергії питання так званого імпортного ПСО менш актуальне, але припустив, що воно набуде актуальності в листопаді-грудні.

"Питання обговорюється", - відповів голова енергокомітету журналістам.

Як раніше під час Ukrainian Gas Open 2024 зазначав гендиректор "Д.Трейдінг" Дмитро Маляр, більшу частину імпорту в липні - орієнтовно 70-80% - бізнес постачав під урядову норму про невідключення в разі забезпечення 80% потреб за його рахунок, і не завжди за економічно вигідною ціною, решту - виключно на комерційній основі, коли ціна дозволяла.

Як повідомлялося з посиланням на ТОВ "Д.Трейдінг", імпорт електроенергії в липні 2024 року зменшився на 2% до попереднього місяця - до 842 млн кВт-год, експорту не було весь місяць.

Аналітики компанії пояснюють, що в першій половині липня ціни на електроенергію в Європі були нижчими за український рівень, що привело до збільшення імпорту. Однак з другого тижня місяця ціни в Європі підскочили через зростання споживання, спричинене спекою. Наприклад, пікові ціни в Угорщині доходили до рівня понад EUR500/МВт-год.

"У такі періоди загальний імпорт електроенергії знижувався, залишаючись на рівні від 600 до 900 МВт - для прямого постачання електроенергії промисловим споживачам", - додає "Д.Трейдінг".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Імміграція до США за Байдена досягла історичного максимуму - газета

Зростання ВВП України за 11міс.-2024 становило 4%

Торгівля між Україною та Польщею має бути безперервною - переговори аграрних міністрів і галузевих асоціацій

Рішення G7 про виділення Україні кредитів за рахунок активів РФ залишиться чинним за Трампа, вважає Єллен

Кількість використаних ступенів ракет, що падають на Земю, досягла 300 одиниць на рік

"Укрнафта" додатково видобула 13 тис. тонн нафти і понад 6 млн куб. м газу із застосуванням гідророзриву пласта

"УЗ" спільно з бізнесом і державою продовжить пошук шляхів гармонізації тарифів на вантажоперевезення у 2025 р.

Український цемент лише частково замістив білоруський експорт до Польщі - "Укрцемент"

Транспортна складова в залізничних перевезеннях основних вантажів після індексації зміниться не суттєво - Перцовський

УЗ розраховує, що індексовані тарифи почнуть працювати з 1 лютого 2025 року - Перцовський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА