Інтерфакс-Україна
20:21 12.08.2024

ЄБА просить органи влади підтримати законопроєкт про звільнення від мит вітроенергетичних установок

2 хв читати
ЄБА просить органи влади підтримати законопроєкт про звільнення від мит вітроенергетичних установок

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) звернулася до керівників органів влади з проханням максимально швидко підтримати законопроєкт №11455 про звільнення від ввізних мит вітроенергетичних генераторних установок.

"Бізнес звертається до голови комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса, голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева та міністра фінансів України Сергія Марченка з проханням якнайшвидше підтримати цей законопроєкт", - ідеться в пресрелізі асоціації в понеділок.

Зазначений проєкт Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо сприяння відновленню інфраструктури альтернативної енергетики України №11455 було зареєстровано у Верховній Раді України наприкінці липня.

"Європейська бізнес асоціація підтримує цей законопроєкт. Він дасть змогу знизити вартість вітроенергетичних електрогенерувальних установок, підвищивши доступність таких товарів, і сприятиме більш швидкому відновленню та розширенню вітроенергетичних потужностей", - зазначили в ЄБА.

Як пояснили в асоціації, вітроелектростанції (ВЕС) з урахуванням їхньої специфіки та технології будівництва є децентралізованими об'єктами електроенергетики. Відстань між вітротурбінами однієї електростанції зазвичай становить від 800 метрів, що робить такі електростанції більш складною і дорожчою ціллю для атаки ворогом. Зокрема, ураження однієї вітротурбіни може призвести до втрати до 8 МВт потужності, тоді як у випадку теплових електростанцій - ураження одного об'єкта часто означає втрату від 200 МВт потужності.

Відповідно, масштабування вітрової енергетики в Україні дасть змогу знизити залежність від традиційних джерел енергії, які є більш уразливими до зовнішніх атак, і сприятиме стабілізації енергопостачання в країні.

"Крім того, будівництво вітроелектростанцій відповідає стратегії країни щодо розвитку децентралізованої енергосистеми на основі поновлюваних джерел енергії, а також сприяє виконанню Україною зобов'язань перед Європейським Союзом стосовно цілей зеленого переходу та декарбонізації", - зазначили в ЄБА.

Як раніше заявляла Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА), ухвалені Верховною Радою 16 липня в цілому законопроєкти №11258 і №11259, які передбачають скасування мита і ПДВ на імпорт енергообладнання в Україну, не передбачають подібних пільг на імпорт вітроенергетичного обладнання, що блокує будівництво нових ВЕС.

Також в УВЕА зазначили, що основне обладнання, необхідне для будівництва ВЕС, не буде звільнено від оподаткування, як того вимагає актуальна ситуація в національній енергетиці.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА