Інтерфакс-Україна
20:21 12.08.2024

ЄБА просить органи влади підтримати законопроєкт про звільнення від мит вітроенергетичних установок

2 хв читати
ЄБА просить органи влади підтримати законопроєкт про звільнення від мит вітроенергетичних установок

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) звернулася до керівників органів влади з проханням максимально швидко підтримати законопроєкт №11455 про звільнення від ввізних мит вітроенергетичних генераторних установок.

"Бізнес звертається до голови комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса, голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева та міністра фінансів України Сергія Марченка з проханням якнайшвидше підтримати цей законопроєкт", - ідеться в пресрелізі асоціації в понеділок.

Зазначений проєкт Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо сприяння відновленню інфраструктури альтернативної енергетики України №11455 було зареєстровано у Верховній Раді України наприкінці липня.

"Європейська бізнес асоціація підтримує цей законопроєкт. Він дасть змогу знизити вартість вітроенергетичних електрогенерувальних установок, підвищивши доступність таких товарів, і сприятиме більш швидкому відновленню та розширенню вітроенергетичних потужностей", - зазначили в ЄБА.

Як пояснили в асоціації, вітроелектростанції (ВЕС) з урахуванням їхньої специфіки та технології будівництва є децентралізованими об'єктами електроенергетики. Відстань між вітротурбінами однієї електростанції зазвичай становить від 800 метрів, що робить такі електростанції більш складною і дорожчою ціллю для атаки ворогом. Зокрема, ураження однієї вітротурбіни може призвести до втрати до 8 МВт потужності, тоді як у випадку теплових електростанцій - ураження одного об'єкта часто означає втрату від 200 МВт потужності.

Відповідно, масштабування вітрової енергетики в Україні дасть змогу знизити залежність від традиційних джерел енергії, які є більш уразливими до зовнішніх атак, і сприятиме стабілізації енергопостачання в країні.

"Крім того, будівництво вітроелектростанцій відповідає стратегії країни щодо розвитку децентралізованої енергосистеми на основі поновлюваних джерел енергії, а також сприяє виконанню Україною зобов'язань перед Європейським Союзом стосовно цілей зеленого переходу та декарбонізації", - зазначили в ЄБА.

Як раніше заявляла Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА), ухвалені Верховною Радою 16 липня в цілому законопроєкти №11258 і №11259, які передбачають скасування мита і ПДВ на імпорт енергообладнання в Україну, не передбачають подібних пільг на імпорт вітроенергетичного обладнання, що блокує будівництво нових ВЕС.

Також в УВЕА зазначили, що основне обладнання, необхідне для будівництва ВЕС, не буде звільнено від оподаткування, як того вимагає актуальна ситуація в національній енергетиці.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна зараз будує 700 МВт ВЕС з 200 МВт BESS – глава УВЕА на URC-2025

В Україні немає такої ціни на нерухомість, щоб це був добрий бізнес – бізнесмен Мішалов

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Молдови, Брунею, Філіппін, Іраку, Алжиру та Лівії

Квотування експорту масла в ЄС призвело до зростання цін на внутрішньому ринку - аналітики

СБ надасть ще $116 млн гранту для підтримки системи теплопостачання в Україні – представниця банку на URC-2025

Усі великі трейдери повернулися в Україну і щороку залучають до $15 млрд для експорту українського зерна - УЗА

"Укрнафта" в 2026р планує побудувати 420 МВт газової генерації та великий проєкт CCHP – глава компанії на URC-2025

Україна у 2025/26 МР виростить 83 млн тонн зернових та олійних, що на 5,5% більше, ніж у минулому сезоні – прогноз УЗА

Інфляція в Україні у червні-2025 впала до 0,8%, у річному вимірі - до 14,3% - Держстат

"Укренерго" закликало ощадливо споживати е/е у середу з 16:00 до 22:00

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА