07:57 13.08.2024

Заявка на транзит російського газу через ГТС України у вівторок зросла на 7%

2 хв читати
Заявка на транзит російського газу через ГТС України у вівторок зросла на 7%

Заявка на транзит російського газу через територію України у вівторок збільшилася на 7% порівняно з номінацією на 12 серпня, свідчать дані "Оператора ГТС України".

Обсяг підтвердженої номінації через газовимірювальну станцію (ГВС) "Суджа" становить 42,4 млн куб. м проти 39,6 млн куб. м - у понеділок. Цей маршрут подачі російського газу залишається єдиним шляхом постачання російського газу через Україну в Європу.

Раніше ексголова "Оператора ГТС України" Сергій Макогон повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що заміри фізичних обсягів газу на ГВС "Суджа" можна отримувати автоматично у віддаленому режимі. За наявності зв'язку технічно можна підтверджувати фізичні обсяги навіть без наявності персоналу на станції.

На його думку, "Газпром" продовжує подавати газ, оскільки йому дуже важливо зберегти український транзит в Європу, на якому він заробляє $5 млрд на рік.

Макогон вважає, що "Газпром" може оголосити форс-мажор, коли буде фізичне пошкодження обладнання на ГВС, що не дасть змоги продовжити вимірювати обсяги газу, але не відкинув ухвалення такого рішення російською стороною і раніше.

Як повідомлялося, 8 серпня The Washington Post із посиланням на радника президента України Володимира Зеленського повідомила, що ГВС "Суджа" в Курській області, через яку російський газ далі надходить в українську газотранспортну систему для транзиту в Європу, перейшла під контроль України внаслідок військової операції, що триває, на російській території. Пізніше відповідне відео оприлюднили українські військові.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 12 серпня повідомив, що ЗСУ контролюють приблизно 1000 кв. км території РФ і продовжують наступальну операцію в Курській області.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Середня ціна біометану при експорті може становити EUR900/тис. куб. м – глава БАУ

Міжнародні резерви України у січні зменшилися на 1,8% – до $43 млрд

Місія МВФ щодо 7-го перегляду програми EFF приїде в Київ 20 лютого

Обсяги українського експорту зменшились майже вдвічі у січні 2025р - Свириденко

"Укренерго" спрямує понад 1 млрд грн домСЕС в найкоротші терміни після вступу в силу закону – глава компанії

"Укрнафта" та ЄБРР планують будівництво сучасної парогазової ТЕЦ

"Укренерго" планує нові аукціони на балансуючу потужність і розраховує розподілити там не менше 300 МВт – глава компанії

Westinghouse забезпечить паливом енергоблоки ХАЕС-3,4 з болгарськими реакторами ВВЕР-1000 – "Енергоатом"

"Укрнафта" почала імпортувати німецький бензин з НПЗ у Гамбурзі

Schneider Electric Україна планує навчити 1 млн людей основам енергоменеджменту в 2025 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА