Інтерфакс-Україна
17:28 14.08.2024

НВП "Енерго-плюс" планує перевезти з Туреччини і встановити в Україні ТЕС 60 МВт

2 хв читати

ТОВ "Науково-виробниче підприємство “Енерго-плюс”, що працює в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, планує реалізувати перший в Україні проєкт із перевезення та встановлення нової ТЕС 60 МВт з Туреччини, повідомив його директор Євген Корф.

"Наразі компанія (...) планує втілити в життя перший проєкт із перевезення нової ТЕС з-за кордону, у цьому випадку з Туреччини, і встановлення її на території України. Готовність об'єкта - 90%, при цьому 100% комплектувальних уже на складі станції. ТЕС має високий коефіцієнт корисної дії, а її встановлена потужність становить 60 МВт", - зазначив Корф, слова якого наводяться в релізі компанії, переданому інтернет-порталу “Енергореформа”.

Зазначається, що це побудована в 2016-2018 роках і законсервована ТЕС, запуск якої втратив актуальність через зростання цін на газ.

За розрахунками "Енерго-плюс", процес перевезення та встановлення ТЕС можна завершити за 8-12 місяців, а орієнтовна вартість проєкту становить приблизно €50 млн.

"Нова ТЕС додасть 60 МВт до енергосистеми України. Це становить 0,25% усієї генерації в пікові години, або 0,5% мінімуму споживання країни", - пояснює керівник підприємства.

Перевагою об'єкта компанія називає сучасне обладнання, насамперед турбіни Rolls-Royce, який виробляє їх для найбільших пасажирських авіалайнерів Airbus А380 і Boeing 747. Вона вказує, що на ТЕС змонтовані генератори Siemens і трансформатори Alstom.

"Наша компанія вже знайшла партнерів, які мають досвід монтажу таких об'єктів. Разом із ними фахівці компанії готові розпочати демонтаж станції, пакування обладнання, перевезення його в Україну та монтаж на новому місці", - ідеться в релізі.

Корф звертає увагу, що саме ТЕС потужністю 50-100 МВт вкрай необхідні Україні.

"Така генерація надає змогу легко маневрувати під час пікових навантажень, а велика кількість таких станцій вирішує проблему розподіленої генерації та є стійкою для ураження", - аргументує він.

У компанії звернули увагу, що ще навесні 2024 року на рівні українського уряду активно обговорювали питання про перенесення до України законсервованих вугільних ТЕС із Німеччини та Литви, і бізнес підхопив цю ідею.

"Очікують українські енергетики і на певну зацікавленість з боку держави, адже питання енергетичної безпеки країни перебуває в межах компетенції уряду", - резюмували там.

За даними компанії, засноване 2013 року українське науково-виробниче підприємство (НВП) "Енерго-плюс" входить до міжнародної групи компаній разом із ТОВ "Перетворювальна техніка", ТОВ "Група компаній “Високовольтні технології”, українським консорціумом “Енерго-плюс” і польським виробником TWERD "Energo-Plus Sp. z o.o". Основна діяльність - проєктування, розробка, впровадження систем промислової автоматизації, електропостачання та різних електротехнічних систем для українських підприємств і приватних компаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА