Збереження податкових пільг для експрес-відправлень до 150EUR вигідне найбільшим міжнародним компаніям - Гетманцев
Податкові пільги для міжнародних експрес-відправлень вартістю до 150EUR надають переваги найбільшим міжнародним компаніям, які постачають товари на митну територію України без сплати ПДВ, повідомив голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Зазначена пільга в EUR150 надає очевидну перевагу надвеликим міжнародним компаніям, які постачають товари на митну територію України без сплати ПДВ. Обсяги поставок зростають фантастично", - написав Гетманцев після наради з ритейлерами та поштовими операторами в четвер.
За збереження нинішніх темпів, уже наступного року наші компанії втратять більшу частину ринку, а вже через рік опиняться на межі виживання, висловив він припущення, закликавши діяти швидше.
Гетманцев повідомив, що в нараді брали участь - СЕО Intertop Ukraine Сергій Бадрітдінов, засновник і CEO інтернет-магазину modnaKasta Андрій Логвин, CEO мережі "Аврора" Тарас Панасенко, співвласник і CEO ГК MTI Group Володимир Цой. Серед представників поштових операторів Гетманцев згадав лише гендиректора "Укрпошти" Ігоря Смілянського.
Раніше повідомлялося, що урядовим законопроєктом № 11416 "Про зміни до Податкового кодексу та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану" передбачено скасування ввезення без ПДВ товарів вартістю до EUR150 у міжнародних поштових відправленнях або в одній партії вантажу експрес-перевізника. Без ПДВ дозволяється ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент EUR45 для одного одержувача - фізичної особи, за умови, що товари відправляються відправником без жодної оплати та призначені для особистого або сімейного використання одержувачем, їхні характеристики та кількість вказують на те, що вони ввозяться не для комерційних цілей.
Народний депутат Ярослав Железняк (партія "Голос"») повідомив, що в першому півріччі 2024 року до України надійшло 33,9 млн посилок. Із цієї кількості в режимі з оподаткування було ввезено лише 270,6 тис. посилок на 27,7 млн грн, що становить 0,8% від загальної кількості. Без оподаткування - 33,6 млн посилок на 30,3 млн грн. Железняк висловив припущення, що за весь 2024 рік кількість відправлених в Україну посилок сягне 68 млн - на 24% більше, ніж минулого року.
У 2023 році, за даними нардепа, в Україну надійшло 51,9 млн посилок.