19:19 15.08.2024

Аграріям, які залишили підприємства в окупації, хочуть заморозити виплати заборгованостей за позиками

2 хв читати
Аграріям, які залишили підприємства в окупації, хочуть заморозити виплати заборгованостей за позиками

Державі та українським аграріям важливо разом формувати політику розвитку агросектору, щоб вона відповідала реальним потребам і викликам, спільно напрацьовувати рішення і впроваджувати їх в українське законодавство, заявив в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький.

"У всіх областях України, зокрема, в прифронтових, які я нещодавно відвідав, – Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Харківській та Чернігівській, - скрізь є впевненість, що ворог нас не здолає, що ми продовжимо далі працювати. Але необхідна комунікація з бізнесом щодо подальшої підтримки аграріїв з боку держави", - сказав він під час Всеукраїнського аграрного форуму в Кропивницькому.

Як повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства, Висоцький наголосив, що держоргани влади працюють над оновленням програми "Доступні кредити 5-7-9", щоб аграрії мали більший доступ до пільгового кредитування для розвитку виробництва. До того ж Кіровоградська область - один із лідерів із використання таких кредитів: від початку року за держпрограмою тут отримали позики сумарно на 2,55 млрд грн 767 підприємств, що є другим показником після Київської області.

Крім того, окремі програми розробляються для аграріїв на прифронтових територіях і для тих, чиї підприємства залишилися на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). Уже зареєстровано законопроєкт №11180-1 "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо кредитування на період дії воєнного стану", який передбачає заморожування виплати заборгованості за кредитами для аграріїв, які змушені були виїхати через окупацію.

"Важливе завдання Мінагрополітики – адаптація агросектору до норм та стандартів ЄС в процесі євроінтеграції. Щоб у майбутньому розширити напрямки експорту української агропродукції на ринок ЄС. Зокрема, мати стабільний доступ до експорту біометану та біоетанолу в ЄС", - сказав очільник відомства й додав, що напрям має велике значення для енергетичної та воєнної безпеки України.

Він наголосив на важливості збереження вільного доступу органічної продукції на ринки ЄС, нарощування потенціалу поставок до ЄС усіх видів продукції тваринництва, включно з переробною, а також на чудових перспективах експорту цукрової галузі.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА