18:57 19.08.2024

"Укргідроенерго" очікує EUR200 млн від ЄБРР та Італії для відновлення двох ГЕС

2 хв читати
"Укргідроенерго" очікує EUR200 млн від ЄБРР та Італії для відновлення двох ГЕС

ПрАТ "Укргідроенерго" готується до використання EUR200 млн, надходження яких очікують у рамках кредитної угоди між Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) й урядом Італії, повідомила компанія за результатами зустрічі її гендиректора Ігоря Сироти з послом Італії в Україні Карло Формоза.

"Головною темою зустрічі стало обговорення підтримки італійською стороною відновлення української гідроенергетики в рамках кредитної угоди між ЄБРР й урядом Італії, що передбачає виділення EUR200 млн для відновлення ГЕС "Укргідроенерго", пошкоджених унаслідок ракетних обстрілів", - йдеться в повідомленні на сайті компанії в понеділок.

Зазначено, що Карло Формоза підтвердив готовність Італії надати фінансову підтримку пошкодженим українським ГЕС і ГАЕС.

"Ми розуміємо важливість цієї інфраструктури для України й вражені героїзмом українських енергетиків, які продовжують працювати в умовах надзвичайних викликів. Ми будемо активно сприяти реалізації проєктів з відновлення", - наголосив посол Італії, слова якого наведено в повідомленні.

За словами Сироти, відновлення знищеної інфраструктури критично важливе для забезпечення енергетичної безпеки України.

"Ми цінуємо підтримку країн, які нам допомагають у такі складні часи", - наголосив голова "Укргідроенерго".

Компанія зазначає, що сторони підтвердили своє прагнення до посилення співпраці й визначили пріоритетні напрями для спільних енергетичних проєктів.

Як повідомлялося, 17 лютого "Укргідроенерго" та ЄБРР підписали кредитну угоду щодо фінансування проєкту "Аварійне відновлення гідроелектростанцій".

Кредитну лінію в розмірі EUR200 млн під державні гарантії надаватимуть двома траншами: EUR150 млн на фінансування поставок критично важливого обладнання для Дніпровської та Середньодніпровської ГЕС, EUR50 млн - на надання екстреної підтримки ліквідності "Укргідроенерго" для забезпечення сталості роботи компанії. Позику ЄБРР у розмірі EUR100 млн підтримано паралельною пільговою позикою на суму EUR100 млн від Італії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ОТП планує збільшити продаж ОВДП населенню мінімум удвічі

Голова МЗС Великої Британії обіцяє розблокувати $3 млрд заморожених коштів від продажу ФК "Челсі" для передачі Україні - ЗМІ

МХП за 2 роки планує зайняти 2,5% ринку ковбас із курятини

Фокус ОТП Банку в 2025 р.: розширення лінійки партнерських програм для бізнесу й кредитних продуктів для населення

Україна за I півріччя 2024/25 МР експортувала понад 400 тис. тонн цукру

Ударами по газовій інфраструктурі України РФ хоче добитися повернення транзиту – ексочільник "Нафтогазу" Коболєв

Збитки енергетики України від ударів РФ зросли до понад $20 млрд – віцепрезидент Energy Club з посиланням на RDNA4

Перші українці використали сертифікат “єВідновлення” для оплати першого внеску за “єОселею”

Нацкешбек за грудень-2024 та січень-2025 надійшов на рахунки користувачів програми

Лісова галузь у 2024р. отримала 23,7 млрд грн рекордного чистого доходу – звіт Держлісагентства

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА