22:04 20.08.2024

Місія ЄС з моніторингу Плану України Ukraine Facility розпочала роботу в Києві

2 хв читати
Місія ЄС з моніторингу Плану України Ukraine Facility розпочала роботу в Києві

Дебютна місія Європейського Союзу з моніторингу виконання індикаторів Плану України за програмою Ukraine Facility розпочала триденну роботу в Києві, повідомило Міністерство економіки.

"Найближчі три дні відбуватимуться консультації з нашими європейськими колегами щодо статусу імплементації індикаторів Плану України за програмою Ukraine Facility від ЄС на третій і четвертий квартали цього року", - наводяться в пресрелізі слова першого заступника міністра економіки Олексія Соболєва.

Механізм виділення коштів за Ukraine Facility передбачає виконання квартальних індикаторів Плану України та верифікацію з боку ЄС. Європейську делегацію очолила керівниця відділу економічної та секторальної політики Генерального директорату з питань сусідства та переговорів із розширення ЄС Марлен Розмарі Мадсен, уточнило Мінекономіки.

Українське відомство зазначило, що продовжує координувати та співпрацювати з усіма міністерствами та відомствами, залученими до реалізації відповідних реформ. "Наше завдання - зробити цей процес максимально ефективним і прозорим, адже виконання індикаторів програми Ukraine Facility та отримання коштів від ЄС - є важливою складовою для макрофінансового планування, яке допоможе Україні зберігати економічну стабільність", - зазначив Соболєв.

У релізі йдеться, що під час першої панельної дискусії голова європейської делегації Мадсен заявила, що процес реалізації частини індикаторів відбувається з випередженням графіка.

Зазначається, що протягом третього кварталу 2024 року Україна планує виконати 9 наступних індикаторів, що дасть змогу отримати EUR4 млрд у листопаді 2024 року, з яких EUR1,5 млрд становитиме грантове фінансування.

Зокрема, йдеться про збільшення штату співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, набуття чинності змінами до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо боротьби з корупцією, затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії повернення активів на 2023-2025 роки, затвердження комплексної Стратегії демографічного розвитку на період до 2040 року.

Серед індикаторів також ухвалення Плану заходів із дерегуляції, набрання чинності постанови Кабміну про зміни до Держстратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, імплементація Закону про REMIT, ухвалення закону про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення та розроблення концептуальної записки, що визначає сферу відступів від правил ОВД і СЕО (оцінка впливу на довкілля та стратегічна екологічна оцінка - ІФ-У).

Міністерство фінансів, чиї представники також брали участь у зустрічі, додало, що сторони обговорили забезпечення бюджетних потреб України у 2024 році, підготовку державного бюджету на 2025 рік і вдосконалення українського законодавства про приватизацію держбанків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підстав для зупинення сертифікації "Укренерго" та імпорту е/е немає – НКРЕКП

Європейське Енергоспівтовариство наполягає на якнайшвидшому виконанні низки вимог для збереження сертифікації "Укренерго"

Підвищення мінімальних цін на алкоголь поповнить держбюджет і "виб'є" з ринку недобросовісних виробників - думка

"ДТЕК" за тиждень повернув електропостачання 25,4 тис. абонентів у Дніпропетровській та Донецькій областях

Асоціації металургів, хіміків, виробників будматеріалів і гірничодобувачів просять мораторій на залізничні тарифи

"Харківобленерго" реконструювало повітряну лінію у Шевченківському районі міста на Олексіївці

Атаки РФ на портову інфраструктуру не вплинули на роботу Українського морського коридору, - заступник міністра

Понад 400 нелегальних АЗС функціонують в Україні, чверть з яких у Львівській області

НКЦПФР знову надішле в Раду законопроєкт для вирішення проблем клієнтів "Фрідом Фінанс"

Україна виграє $130 млн на рік від зниження МВФ комісій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА