17:18 27.08.2024

Мінекономіки надало українським виробникам можливість реєструвати географічні позначення

2 хв читати
Мінекономіки надало українським виробникам можливість реєструвати географічні позначення

Нові правила реєстрації географічних зазначень, затверджені Міністерством економіки України, що набули чинності 16 серпня 2024 року, нададуть змогу виробникам, продукція яких має особливу якість завдяки своєму географічному походженню, реєструвати географічні позначення за чітко регламентованою процедурою.

"Використання географічних зазначень не лише підкреслює унікальність українських продуктів, а й сприяє розвитку наших аграрних регіонів. Це допомагає зберегти традиції і знання, що передаються місцевими виробниками з покоління в покоління", - процитовано на сайті Мінекономіки заступника міністра економіки Віталій Кіндратьова.

Уточнено, що наказ Мінекономіки, зареєстрований 24 липня 2024 року, встановлює чіткі вимоги до реєстрації географічних зазначень для сільськогосподарських товарів, харчових продуктів і спиртних напоїв.

У нових правилах детально описано, хто має право на реєстрацію, які документи необхідно надати та як оформити специфікацію товару.

Як наголошується в самих правилах, заявлене географічне позначення повинне містити географічну назву, традиційну географічну або негеографічну назву або їхні похідні, що ідентифікують товар, який походить із певного географічного місця або території. Це може бути існуюча або історична географічна назва об'єкта.

"Що таке географічне позначення? Це назва місця, що вказує на походження товару з певного регіону і підтверджує його особливі властивості, репутацію або характеристики, що залежать від цього місця. Це може бути, наприклад, відомий сорт вина або місцевий сир, який виробляється лише в певному регіоні", - пояснюють у міністерстві.

У Мінекономіки також заявили, що нові правила адаптовані до регламентів Євросоюзу. Це означає, що українські географічні зазначення тепер можуть бути офіційно визнані та захищені на території ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Nova продасть "Нова Енерджі" після війни як непрофільний актив

До кінця року в Україну буде ввезено понад 1 ГВт енергопотужностей - глава Міненерго

Рада ЄС погодила пакет фіндопомоги Україні, включно з кредитом до EURO35 млрд

Фонд підтримки енергетики зібрав приблизно EUR700 млн і охоплює понад 120 енергокомпаній - глава Міненерго

Україна потребує додаткових засобів ППО для захисту енергооб'єктів

Норвезькі компанії оцінюють можливість приєднання до програми "єОселя"

РФ від початку війни завдала по станціях "Укргідроенерго" понад 140 ракетних ударів - голова НР компанії

ДТЕК збудує в Богуславі установку зберігання енергії 20 МВт

Підвищення окладів бюджетникам розглядатимуть з урахуванням раціонального та ефективного використання коштів в умовах війни - Шмигаль

Споживання е/е в Україні знижується другу добу завдяки потеплінню

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА