Інтерфакс-Україна
17:18 27.08.2024

Мінекономіки надало українським виробникам можливість реєструвати географічні позначення

2 хв читати
Мінекономіки надало українським виробникам можливість реєструвати географічні позначення

Нові правила реєстрації географічних зазначень, затверджені Міністерством економіки України, що набули чинності 16 серпня 2024 року, нададуть змогу виробникам, продукція яких має особливу якість завдяки своєму географічному походженню, реєструвати географічні позначення за чітко регламентованою процедурою.

"Використання географічних зазначень не лише підкреслює унікальність українських продуктів, а й сприяє розвитку наших аграрних регіонів. Це допомагає зберегти традиції і знання, що передаються місцевими виробниками з покоління в покоління", - процитовано на сайті Мінекономіки заступника міністра економіки Віталій Кіндратьова.

Уточнено, що наказ Мінекономіки, зареєстрований 24 липня 2024 року, встановлює чіткі вимоги до реєстрації географічних зазначень для сільськогосподарських товарів, харчових продуктів і спиртних напоїв.

У нових правилах детально описано, хто має право на реєстрацію, які документи необхідно надати та як оформити специфікацію товару.

Як наголошується в самих правилах, заявлене географічне позначення повинне містити географічну назву, традиційну географічну або негеографічну назву або їхні похідні, що ідентифікують товар, який походить із певного географічного місця або території. Це може бути існуюча або історична географічна назва об'єкта.

"Що таке географічне позначення? Це назва місця, що вказує на походження товару з певного регіону і підтверджує його особливі властивості, репутацію або характеристики, що залежать від цього місця. Це може бути, наприклад, відомий сорт вина або місцевий сир, який виробляється лише в певному регіоні", - пояснюють у міністерстві.

У Мінекономіки також заявили, що нові правила адаптовані до регламентів Євросоюзу. Це означає, що українські географічні зазначення тепер можуть бути офіційно визнані та захищені на території ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Ліси України" на торгах ІІІ кв. оновило рекорд: законтрактовано 98% круглого лісу і 94% дров ПВ

Свириденко: Україна зацікавлена в залученні польського бізнесу до проєктів відновлення

Укргазбанк видав кредит Запоріжжю на 300 млн грн для енергопроєктів

"Укренерго" у 2025р планує провести кілька місячних аукціонів з розподілу перетину для імпорту-експорту е/е

Експорт української молочки у травні збільшився на 25%, лідирує вершкове масло

НБУ повернеться до циклу зниження облікової ставки у II пів.-2025, але обережніше, ніж очікувалося

Час прийняття рішення про купівлю житла в Україні збільшився втричі під час війни - DIM

Члени КМП НБУ одностайно підтримали збереження облікової ставки 15,5%

Вартість розмінування 1 га сільгоспугідь становить 62 тис. грн - Южаніна

Чисті валютні інтервенції НБУ минулого тижня зменшилися на 8,4%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА