Інтерфакс-Україна
17:13 03.09.2024

В.о. голови "Укренерго" призначено члена правління Брехта

2 хв читати

Виконувачем обов'язків глави НЕК "Укренерго" призначено члена правління Олексія Брехта, який відповідає за експлуатацію, відновлення і розвиток високовольтної інфраструктури компанії.

"Упевнений, що досвід і професіоналізм Олексія Брехта та команди "Укренерго" дадуть змогу забезпечити продовження належної підготовки енергосистеми до важкої зими", - написав ексголова компанії Володимир Кудрицький на фейсбук-сторінці.

За його словами, наглядова рада 2 вересня також ухвалила рішення про проведення конкурсу на цю посаду.

Кудрицький також уточнив, що позачергове засідання НР було ініційоване ним, оскільки питання звільнення і призначення керівника "Укренерго" (на тлі повідомлень про вимогу написати заяву на Ставці - ІФ-У) - це повноваження виключно ради.

"Це важливо не лише як принцип. Саме незалежність корпоративного управління компанії та прозорі бізнес-процеси - ключова запорука надання західними партнерами EUR1,5 млрд фінансової підтримки на відновлення енергосистеми та її захист", - зазначив він.

За його словами, рішення про його звільнення не має жодного стосунку до питання захищеності підстанцій НЕК, оскільки він надав членам ради детальний звіт щодо кожного об'єкту, і до нього жодних запитань не було.

"Збереження в «Укренерго» професійної команди і призначення до наглядової ради всіх незалежних її членів - запорука того, щоб у майбутньому компанія не стала генератором такого роду грошових потоків і не втратила підтримку західних партнерів, яка повністю використовується для відновлення енергосистеми. Мій наступник має бути обраний на прозорому публічному конкурсі. Саме так було призначено і мене чотири роки тому", - резюмував Кудрицький.

Як повідомлялося, наглядова рада "Укренерго" 2 вересня звільнила голову правління компанії Володимира Кудрицького більшістю голосів (4:2) після вимоги про звільнення, озвученої на Ставці Верховного головнокомандувача 30 серпня,

При цьому голова комітету з енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради Андрій Герус повідомив, що Кудрицький був відсутній на засіданні Ставки. За словами народного депутата Ярослава Железняка, рішення про звільнення на Ставку подали міністр енергетики Герман Галущенко і заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

Незалежні члени наглядової ради НЕК "Укренерго" Даніель Доббені та Педер Андреасен, які раніше очолювали Асоціацію операторів європейської континентальної мережі ENTSO-E, 3 вересня подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень.

Обидва на позачергових зборах наглядової ради НЕК 2 вересня голосували проти дострокового припинення повноважень Кудрицького, який очолював "Укренерго" з лютого 2020 року.

"Укренерго" - приватне акціонерне товариство, 100% акцій якого перебуває у сфері управління Міненерго.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

Співвласники Enzym Group та Kormotech, родина Вовк створила Міжнародну наглядову раду для глобальної експансії бізнесу

Експорт українським морським коридором у квітні скоротився на 45%

Україна отримала понад $133 млрд фіндопомоги від партнерів за 3 роки

"Укрнафтобуріння" у 2024р. отримало 1,19 млрд грн чистого прибутку

Очільник Миколаївської ОВА закликав бізнес скористатися грантами, пообіцяв $1000 за повідомлення про хабар

"Укрнафта" розпочинає геологорозвідку на Олеській ділянці

Фонд ліквідації наслідків збройної агресії отримав 2 млрд грн за рік продажів санкційного майна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА