19:53 05.09.2024

АМКУ дозволив CRH придбати "Дікергофф Цемент Україна"

2 хв читати
АМКУ дозволив CRH придбати "Дікергофф Цемент Україна"

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії CRH Ukraine B. V. (м. Роттердам, Нідерланди) придбати акції ПрАТ "Дікергофф цемент Україна", що забезпечить їй перевищення 50% голосів у вищому органі управління активу, який купується, повідомляється на сайті АМКУ.

Також АМКУ дав дозвіл на виконання передбачених договором купівлі-продажу заходів, що перешкоджають конкуренції (підпункт 16.1 п. 16 договору купівлі-продажу акцій, укладеного між компаніями Dyckerhoff GMBH, CRH Ukraine B. V. та "CRH Nederland B. V."), які мають бути здійснені протягом 24 місяців після завершення угоди.

Як повідомлялося, в липні 2024 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) умовою придбання групою CRH активів "Дікергофф Цемент Україна" означив  передання 25-28% акцій ПрАТ із правом вето незалежному інвестору протягом дев'яти місяців із моменту здійснення купівлі.

Очікується, що таким інвестором стане Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), оскільки в грудні 2023 року CRH підписала мандатний лист із ним щодо спільного придбання активів італійської компанії Buzzi в Україні.

Крім того, CRH буде зобов'язана регулярно протягом п'яти років звітувати АМКУ, зокрема про обсяги виробництва продукції та відпускні ціни на внутрішньому ринку.

Як повідомлялося, у червні 2023 року італійський виробник цементу Buzzi, внесений Національним агентством з питань запобігання корупції до переліку міжнародних спонсорів війни, через дочірню компанію Dyckerhoff GmbH досяг угоди щодо продажу частини свого бізнесу у Східній Європі ірландській групі CRH, включно з українськими активами у вигляді двох цементних заводів - "Волинь-цемент" (Здолбунів Рівненської обл.) і "Південь-цемент" (смт Вільшанське Миколаївської обл.). Станом на літо 2023 року вартість покупки озвучували EUR100 млн.

АМКУ розглядав заяву CRH про концентрацію з вересня 2023 року.

CRH працює в Україні з 1999 року. З листопада 2021 року його цементні підприємства в Україні ведуть діяльність під брендом Cemark: АТ "Подільський цемент" (Хмельницька обл.), ТОВ "Цемент" (м. Одеса) і ПрАТ "Миколаївцемент" (Львівська обл.).

Окремий напрям бізнесу CRH в Україні - виробництво бетону та залізобетонних виробів. Білоцерківський завод ЗБК PoliBeton Energo є спеціалізованим підприємством, що виробляє опори для ліній електропередачі.

Бетонний вузол PoliBeton на півночі Одеси увійшов до CRH 2020 року.

З 1999 року компанія інвестувала близько $500 млн в Україну.

Від початку повномасштабного вторгнення CRH вклала $80 млн, зокрема $34 млн у будівництво цементного терміналу в Київській області.

CRH є провідним виробником будівельних матеріалів у світі. На 3200 підприємствах компанії у 28 країнах зайнято близько 71 тис. осіб. Це найбільший виробник будівельних матеріалів у Північній Америці та Європі. Компанія також представлена в Азії.

Американські депозитарні акції CRH котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ дозволив "Нафтогазу" валютні транзакції за кордон для виконання рішень арбітражу

Шмигаль провів перше в році засідання Керівного комітету Української платформи донорів

У 2024 році Міноборони акумулювало близько 680 млрд грн для забезпечення потреб армії

Змінити роботу цього року планують 60% працівників

"Метінвест" призупиняє роботу "Покровськвугілля" заради безпеки й перейде на коксівне вугілля зі США

Посли G7 закликали прем'єра України якнайшвидше забезпечити роботу НР "Енергоатому" - Матернова

У ЄС немає ні "за", ні "проти" добудови ХАЕС, це рішення виключно України - посол Матернова

ЛСОУ та НАСУ домовилися про створення Федерації страхових об'єднань України

У Нацбанку достатньо інструментів і ресурсів для реакції на сезонне зростання попиту на валюту - голова департаменту НБУ

Єврокомісія отримала лист шести країн ЄС із пропозицією знизити стелю цін на російську нафту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА