Інтерфакс-Україна
15:43 10.09.2024

Приватизація Ощадбанку та Укрексімбанку сьогодні поза планами уряду - прем'єр

2 хв читати
Приватизація Ощадбанку та Укрексімбанку сьогодні поза планами уряду - прем'єр

Кабінет Міністрів України наразі не розглядає приватизацію державних Ощадбанку та Укрексімбанку - другого і третього за розмірами активів банків країни, стратегія з їхнього продажу відсутня, тоді як щодо Укргазбанку та Сенс Банку, які йдуть на п'ятому та восьмому місцях, приватизацію планують, однак терміни її поки що назвати складно, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Укрексім і Ощад ми поки наразі не розглядаємо. Немає у нас стратегії щодо приватизації цих двох банків. Щодо інших банків ми будемо вести розмову (...)», - сказав він на пресконференції в Києві у вівторок.

Прем'єр, зокрема, нагадав, що у випадку з Укргазбанком є досягнута ще до війни домовленість про входження в його капітал на 25% Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Шмигаль додав, що стратегію на продаж державних банків буде продовжено, водночас відмовився говорити про конкретні дати можливої реалізації фінустанов інвесторам, зазначивши лише, що ухвалений Верховною Радою в першому читанні 5 вересня законопроєкт № 11474 про особливості продажу банків, що належать державі, дає відповіді на те, як, коли та в який спосіб стратегія приватизації державних банків реалізовуватиметься.

Як повідомлялося, Україна в оновленій у червні програмі розширеного фінансування EFF з МВФ зобов'язалася до кінця вересня призначити міжнародних консультантів для продажу Укргазбанку і Сенс Банку, а також подати до парламенту законопроєкт, що встановлює механізм приватизації держбанків.

Найбільшим державним банком у країні є націоналізований наприкінці 2016 року ПриватБанк. Після початку повномасштабної війни, окрім Сенс Банку, у власність держави від власників, які потрапили під санкції, за рішенням Вищого антикорупційного суду перейшли ще два невеликих банки: Перший інвестиційний банк (PINбанк) російського бізнесмена Євгена Гінера і Мотор-Банк колишнього президента "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва. За розміром активів вони посідають відповідно 59 і 56 місце серед 62 банків в Україні. На відміну від п'яти вище перерахованих великих банків, що перебувають під управлінням Мінфіну, вони передані в управління Фонду держмайна для продажу. Також обговорюється можливість створення спеціалізованого поштового банку на базі PINбанку.

У результаті загальна кількість підконтрольних державі банків сягнула семи, а їхня частка в загальному обсязі активів на 1 серпня становила 55,8% за планів, які декларували раніше, знизити її до 25%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

Співвласники Enzym Group та Kormotech, родина Вовк створила Міжнародну наглядову раду для глобальної експансії бізнесу

Експорт українським морським коридором у квітні скоротився на 45%

Україна отримала понад $133 млрд фіндопомоги від партнерів за 3 роки

"Укрнафтобуріння" у 2024р. отримало 1,19 млрд грн чистого прибутку

Очільник Миколаївської ОВА закликав бізнес скористатися грантами, пообіцяв $1000 за повідомлення про хабар

"Укрнафта" розпочинає геологорозвідку на Олеській ділянці

Фонд ліквідації наслідків збройної агресії отримав 2 млрд грн за рік продажів санкційного майна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА