Інтерфакс-Україна
18:22 17.09.2024

Проєкт "Земельний банк" щорічно поповнюватиме держбюджет до 8 млрд грн - заступник голови ФДМУ

3 хв читати
Проєкт "Земельний банк" щорічно поповнюватиме держбюджет до 8 млрд грн - заступник голови ФДМУ

Держава є найбільшим власником землі сільгосппризначення і має у своєму розпорядженні 806 тис. га, за умови ефективного надання їх в оренду на тривалий період держбюджет зможе щорічно поповнюватися гарантованими 8 млрд грн, заявив заступник голови Фонду державного майна України (ФДМУ) Ігор Тимошенко на презентації проєкту "Земельний банк" у Києві у вівторок.

"Середня вартість оренди сільгоспугідь на аукціонах сягає 10 тис. грн/га. Якщо помножити цю суму на 806 тис. га державних земель у нашому розпорядженні, то одержуємо суму у 8 млрд грн", -- зазначив Тимошенко на заході, організованому ФДМ у партнерстві з проєктом USAID/UKaid "Діяльність у рамках реформи державних підприємств України" (SOERA).

Він повідомив, що у розпорядження ФДМУ передано 386 тис. га державних сільгоспземель. До першого пулу запланованих на цей рік аукціонів із надання в оренду державних земель сільгосппризначення увійшло 1905 земельних ділянок загальною площею 104 тис. га, з яких 18,6 тис. га перебували у віданні підприємств Міністерства юстиції.

Станом на ранок 17 вересня було оголошено 45 аукціонів у Вінницькій, Львівській, Волинській, Черкаській, Запорізькій та Одеській областях площею від 2 до 262 га, уточнив Тимошенко.

Він нагадав, що внесені Верховною Радою зміни до земельного та податкового законодавства передбачають, що 90% надходжень від орендної плати надходитимуть до держбюджету, 10% - до місцевих бюджетів. При цьому останні будуть все одно у виграші, оскільки раніше територіальна громада отримувала 1% земельного податку за землі постійного використання.

"Орієнтовний сумарний дохід від оренди першого пулу ділянок очікується до 1 млрд грн. А запропоновані державою земельні ресурси стимулюватимуть аграріїв розвивати бізнес, створювати нові компанії чи невеликі фермерські господарства", — зазначила в.о. голови ФДМУ Іванна Смачило.

За її словами, зараз у ФДМУ працюють над другим пулом "Земельного банку" на орендні аукціони, в який увійдуть близько 250 тис. га. Реалізація цього етапу проєкту запланована на 2025 рік.

"Земельний банк — це можливість для орендарів інвестувати за прозорими та зрозумілими правилами на конкурентних ринкових умовах. А це необхідно для створення нових агробізнесів і стимул для розвитку тих, що вже існують", — наголосив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

За його словами, земельний банк — це ефективний спосіб збільшити інвестиції в аграрний сектор, і проєкт має на меті сформувати прозорий ринок оренди сільгоспземель і збільшити надходження до бюджетів від користування землями.

Також на заході було презентовано інтерактивну мапу земельних ділянок, яка відсьогодні доступна на сайті landbank.spfu.gov.ua. На мапі можна побачити точне розташування, розмір, стартову ціну та статус торгів щодо кожної ділянки, її кадастровий номер, цільове призначення тощо. З ресурсу можна одразу перейти за посиланням на сторінку торгів, якщо вони вже оголошені.

"Ринок земель сільськогосподарського призначення — один із найконкурентніших в системі. В середньому за такі ділянки на відкритих онлайн-аукціонах змагається понад три учасники. В результаті конкуренції вартість оренди комунальних сільгоспземель на торгах зростає майже у 3,5 рази", — відзначив голова правління АТ "Прозорро.Продажі" Сергій Бут.

За його даними, від початку реформи громади, які останні роки пропонують на аукціонах землю в оренду, отримують понад 640 млн грн щорічно.

"Очікуємо, що цей досвід пошириться і на нові типи земель в системі — державні ділянки "Земельного банку", — зазначив Бут.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зростання сільського господарства підняло темпи приросту ВВП у серпні до 8% - ІЕД

Бізнес закликав уряд та Раду скасувати вивізне мито на сою та ріпак

"Київтеплоенерго" заявляє про черговий обшук офісу Нацполіцією і безпідставний зрив роботи підприємства

Україна та ЄБРР уклали чергову грантову угоду для реалізації проєктів на ЧАЕС

Регіональними програмами компенсацій у межах "єОселі" скористалися 1,2 тис. позичальників

Apartel resorts шукає ділянку під п’ятизірковий готель у центрі Львова

НБУ дозволив купівлю валюти для поштових відправлень до США та врегулював питання різних лімітів

Середня інвестиція в українську курортну нерухомість зросла до $150-200 тис.

"Укрнафта" ребрендувала вісім колишніх АЗК Shell у Київській області

Уряд продовжив на ОЗП 2025/2026 проєкт допомоги населенню прифронтових регіонів LNG, включив до нього Запоріжжя

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА