21:36 17.09.2024

Середньострокові очікування бізнесу покращилися всупереч уповільненню ділової активності

3 хв читати
Середньострокові очікування бізнесу покращилися всупереч уповільненню ділової активності

Проблеми з доступом до електроенергії призвели до сповільнення ділової активності цього року, але середньострокові очікування бізнесу покращилися, свідчать дані щомісячного опитування підприємств Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД).

Згідно з дослідженням, перебої з електропостачанням залишаються головною перешкодою для ведення бізнесу, хоча її оцінка знизилася з 78% у липні до 65% у серпні.

Найбільше скаржаться на цей фактор мікропідприємства, а серед галузей - деревообробна та виробництво будматеріалів.

У п’ятірці перешкод для ведення бізнесу підскочили оцінки браку робочої сили - до 63% з 47% і зростання цін на сировину і товари - до 46% з 32%, тоді як оцінка "небезпеки роботи" знизилася до 46% з 58%,

Як ідеться в дослідженні, 72% респондентів негативно оцінили ідею уряду підняти податки, лише 2% ставляться до цього позитивно і 14% - нейтрально.

Найбільше підприємці критикують збільшення податків з мобільного зв'язку (60%), пального (59%) і доходів фізосіб (58%).

Частка позитивних оцінок політики уряду з підтримки бізнесу знизилася до 4% із 6% у липні та червні, нейтрально її оцінюють 58% проти 66% у липні, негативно - 31% порівняно з 21% у липні.

Згідно з дослідженням, Індекс відновлення ділової активності (ІВДА) - оцінка бізнесу до аналогічного місяця минулого року - продовжив знижуватися, опустившись з 0,13 до 0,08.

Частка підприємств, що працюють на повну потужність, у серпні порівняно з липнем істотно не змінилася - 10% проти 11%, тоді як майже на повну потужність працювали 31% проти 34% у липні.

Також майже в 4 рази зросла частка підприємств, що працюють із завантаженістю до 25% потужності - з 4% до 15%, тоді як взагалі не працюють лише 3%, і ця оцінка тримається вже четвертий місяць.

Оцінка бізнесом невизначеності загальноекономічного середовища знизилася з 28% до 21% у піврічній перспективі, незначно зменшилася також невизначеність щодо фінансово-економічної ситуації на підприємстві.

Не змогли дати відповідей щодо планів на найближчі два роки 32,5% респондентів проти 30% у липні.

Щодо планів бізнесу, то на найближчі 3-4 місяці 38,2% очікують зростання виробництва (35,7% у липні), тоді як його скорочення, як і раніше, очікують 4,8%. На зростання експорту розраховують 32,3% (31,8% у серпні), скорочення - 7,9% (6,9% місяцем раніше). При цьому про скорочення експорту в серпні повідомили 20,6%, тоді як у липні таких було на 4,4 в.п. менше.

Зазначається, що середній термін нових замовлень зріс із чотирьох місяців до семи.

У серпневому пулі опитування New Monthly Enterprises Survey (#NRES) від ІЕД, що тривало з 14 до 30 серпня, узяли участь 458 українських промислових підприємств, розташованих у 21 із 27 областей України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фонд підтримки енергетики зібрав приблизно EUR700 млн і охоплює понад 120 енергокомпаній - глава Міненерго

Україна потребує додаткових засобів ППО для захисту енергооб'єктів

Норвезькі компанії оцінюють можливість приєднання до програми "єОселя"

РФ від початку війни завдала по станціях "Укргідроенерго" понад 140 ракетних ударів - голова НР компанії

ДТЕК збудує в Богуславі установку зберігання енергії 20 МВт

Підвищення окладів бюджетникам розглядатимуть з урахуванням раціонального та ефективного використання коштів в умовах війни - Шмигаль

Споживання е/е в Україні знижується другу добу завдяки потеплінню

Наглядова рада ПриватБанку обрала головою правління шведського банкіра Бьоркнерта

Власник Vodafone Україна подав заявку на купівлю ОГХК за 3,98 млрд грн на приватизаційному конкурсі

Ризиком для інвестицій у газопоршневі станції є ціна газу - співвласниця "Епіцентру"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА