Інтерфакс-Україна
14:29 18.09.2024

МАГАТЕ розширило допомогу Україні в посиленні ядерної безпеки та добудові ХАЕС-3, 4 - голова агентства

2 хв читати
МАГАТЕ розширило допомогу Україні в посиленні ядерної безпеки та добудові ХАЕС-3, 4 - голова агентства
Фото: https://x.com/rafaelmgrossi/status/1836096334094373036

Міжнародне агентство з атомної енергії розширило допомогу Україні в галузі ядерної безпеки та підтримку в добудові блоків №3, 4 Хмельницької АЕС, повідомив генеральний директор Рафаель Гроссі.

"Зустрівся з главою Міненерго Германом Галущенком, щоб поінформувати про перебіг роботи з моменту моїх переговорів з президентом Зеленським на початку цього місяця. МАГАТЕ розширило допомогу в галузі ядерної безпеки та підтримку планів України щодо використання обладнання з болгарського проєкту "Белене" для 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС", - написав Гроссі в мережі Х.

Міністерство енергетики, зі свого боку, повідомило на сайті, що під час зустрічі з Галущенком у межах 68-ї Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні Гроссі підтвердив готовність агентства розширювати свої моніторингові місії на всі важливі для атомних станцій високовольтні підстанції та запевнив, що воно докладе максимум зусиль для уникнення блекаутів українських АЕС.

Як повідомлялося, перша моніторингова місія на одну з пошкоджених РФ підстанцій, що забезпечують видачу потужності або споживання АЕС від енергомережі, відбулася 12 вересня.

"Атакуючи підстанції, критичні для АЕС, росіяни прагнуть досягнути блекауту атомних блоків і зупинити нашу атомну генерацію. Дякуємо МАГАТЕ за підтримку і розраховуємо на якомога скоріше продовження моніторингових місій на таких об'єктах. Цей напрям роботи агентства має важливе значення для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки", - зазначив міністр.

Щодо добудови блоків №3, 4 Хмельницької АЕС зазначено, що обговорюють параметри технічної допомоги МАГАТЕ в реалізації цього проєкту.

Як повідомлялося, 3 вересня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі в Києві напередодні чергового візиту Гроссі на тимчасово окуповану РФ Запорізьку АЕС.

Сторони домовилися про необхідність розширення мандата діючих спостережних місій МАГАТЕ на атомних станціях в Україні для забезпечення постійного моніторингу не лише стану АЕС, а й критично важливих для їхньої роботи підстанцій.

НАЕК "Енергоатом" анонсує плани добудови ХАЕС-3, 4 з використанням енергоблоків ВВЕР-1000 радянського дизайну, які спочатку планувалося закупити в Болгарії, яка зупинила проєкт будівництва АЕС Белене 2012 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" та ATLANTIC-SEE LNG TRADE S.A. домовилися про співпрацю для постачання американського LNG в Україну

"Укрнафта" оновила 50% парку спецтехніки за три роки

Яценюк: Грошей в наступному році не буде стільки, скільки в поточному, до цього треба бути готовим

Ощадбанк притягне до відповідальності винних за умисне пошкодження систем життєзабезпечення ТОК Gulliver

"Інтерпайп" зміцнює відносин з країнами MENA у преміальному та напівпреміальному сегментах через стрімкий розвиток енергосектору

Яценюк: українська економіка попри певні обмеження є економікою воєнного часу

"Нафтогаз" та ORLEN узгодили поставки ще не менше 300 млн куб. м американського LNG в Україну

ЄІБ надає EUR100 млн через Укргаз та Укрексім на зміцнення економічної стійкості та інфраструктури опалення в Україні

Бізнес потребує ефективної та зрозумілої процедури бронювання кадрів через їх дефіцит - опитування

Міжнародні резерви України у жовтні зросли на 6,4% до історичного максимуму $49,5 млрд – НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА