16:54 18.09.2024

Відключення е/е взимку при морозах 10-15°С триватимуть по 12-16 годин на добу - директор EIR Center

2 хв читати
Відключення е/е взимку при морозах 10-15°С триватимуть по 12-16 годин на добу - директор EIR Center

У разі настання морозів за температури мінус 10-15°С наступної зими графіки відключення споживачів становитимуть 12-16 годин на добу, повідомив директор Центру досліджень енергетики (EIR Center) Олександр Харченко під час дискусії "Зберігаючи світло: битва за українську електромережу", організованої Wilson Center.

"Наш прогноз такий: дефіцит у зимовий час становитиме від чотирьох до шести гігават потужності, залежно від погоди, бо якщо буде холодна зима від -10 за Цельсієм або -15, це технічно означає, що буде застосовано масштабне відключення електроенергії для домогосподарств на 12, 14, 16 годин на добу", - сказав він.

Водночас, як вважає експерт, критично важлива інфраструктура і підприємства водо- і теплопостачання продовжуватимуть працювати, щонайменше у великих містах.

"Тим не менш, це не включає дві дуже великі загрози. Одна з них - це безпосередня загроза (...) нових атак і технічного пошкодження будь-якого типу обладнання. Тому що ми не можемо передбачити, як відбудеться атака", - попередив Харченко.

За його словами, зокрема, у разі атак російських агресорів на розподільчі пристрої атомних електростанцій і втрати потужності хоча б однієї АЕС в енергосистемі це призведе до вимкнення електроенергії на загальнонаціональному рівні, і знадобиться два-три дні лише для відновлення електропостачання по всій країні.

"Це означатиме, що протягом наступних 10 днів - двох тижнів обмеження на електропостачання буде на рівні 20-22 годин на день", - спрогнозував директор EIR Center.

Другою загрозою, за його словами, є важкий фінансовий стан українського ринку електроенергії.

"Величезні борги блокують будь-який інвестиційний проєкт із приватною ініціативою, і рішення має бути знайдено якнайшвидше, тому що вже зараз багато потенційних інвесторів, я б сказав, заморожують проєкти", - зазначив Харченко.

Водночас українська енергосистема потребує приблизно 100 об'єктів розподіленої генерації потужністю від одного до 50 МВт кожний і загальною потужністю 3-3,5 ГВт, на що знадобиться $4-4,5 млрд інвестицій у найближчі два роки, наголосив він.

"Але якщо ви не можете зрозуміти, як повернете гроші наприкінці - неважливо, чи є ви приватний інвестор, чи банк, чи міжнародний фінансовий інститут, такий, як навіть ЄБРР або інша МФК, будь-хто з них, - якщо ви не можете уявити джерело грошей для покриття своїх кредитів або акціонерного капіталу, це означає, що проєкту взагалі немає", - констатував експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Співзасновниця "Епіцентру" Галина Герега отримала понад 50% голосів у Intersport Polska

Тютюнові виробники за потурання правоохоронців відновили нелегальну роботу після тримісячної паузи - Гетманцев

Інтервенції НБУ цього тижня скоротилися до $721,2 млн

Україна відправила 106 тонн яєць до Сьєрра-Леоне та Мавританії

Фінкомітет підтримав законопроєкт щодо нової методики нарахування акцизів на спирт етиловий і біоетанол

Член "Ради семи" Конотопський розкритикував державу за законопроєкт про підвищення податків

"Укрнафта" використала бездротову систему для 3D-сейсмічних досліджень у горах

"Сталевий фронт" Ахметова передав командний пункт для ЗСУ на Донецький напрямок

Фінкомітет підтримав законопроєкт про підвищення податків до 2-го читання

Кабмін схвалив залучення EUR62 млн від ЄІБ на соцінфраструктуру, енергетику та теплопостачання в громадах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА