Молдова може ввести зовнішнє управління в "Молдовагаз", якщо Газпром не погодиться з кандидатурою глави компанії
Наглядова рада "Молдовагазу" на засіданні 25 вересня планує затвердити правління і його голову, повідомив член наглядової ради компанії Сергій Тофілат у телепрограмі каналу Jurnal-TV у п'ятницю.
Він нагадав, що міністерство енергетики Молдови запропонувало на посаду керівника "Молдовагазу" кандидатуру Доріна Жунгієту, якого було відібрано на відкритому конкурсі. Він працює менеджером у нафтогазовій компанії SICIM Kazakhstan.
Нинішнього керівника "Молдовагазу" Вадима Чебана запропонують на посаду заступника голови правління. Також від Молдови до правління можуть увійти ексголова Arena Chisinau Едуард Каланча і секретар правління "Молдовагазу" Раду Мандрабурка.
Згідно зі статутом підприємства, до правління входять дев'ять осіб, із яких п'ять - представники російського "Газпрому", четверо - від республіки. Голову правління пропонує уряд Молдови, а затверджує наглядова рада, в якій більшість також належить "Газпрому".
Тофілат дав зрозуміти, що кандидатура Жунгієту не узгоджена з "Газпромом", але висловив надію, що всі запропоновані від Молдови кандидати будуть затверджені. "Я думаю, що з боку "Газпрому" не буде нічого такого, щоб створити проблеми в призначенні глави "Молдовагазу", - сказав він.
Водночас він зазначив, що у Молдови є "запасний варіант", якщо представники "Газпрому" не підтримають Жунгієту: "У разі чого, ми застосуємо зовнішнє управління компанією "Молдовагаз", як це робиться в банківській системі". Однак, додав Тофілат, для цього парламент Молдови має внести зміни до законодавства.
Правління «Молдовагазу» є колегіальним виконавчим органом, призначається за пропозицією основних акціонерів строком на три роки.
Протягом п'яти років, із вересня 2019 року, посаду голови правління "Молдовагазу" обіймає Чебан, мандат якого востаннє продовжили в червні 2021 року.
"Молдовагаз" є найбільшою енергетичною компанією в Молдові й одним із найбільших платників податків. Компанія разом із дочірніми структурами надає послуги для 740 тис. споживачів у Молдові, а також забезпечує транзит природного газу на Балкани.
У статутному капіталі 50% плюс 1 акція належать "Газпрому", 35,33% - уряду Молдови, 13,44% - Придністров'ю, ще 1,23% припадає на міноритарних акціонерів (юридичних і фізичних осіб). Придністровський регіон передав свої акції в довірче управління "Газпрому".