Інтерфакс-Україна
13:16 25.09.2024

Клієнти підсанкційного брокера "Фрідом Фінанс" близькі до втрати 800 млн грн у євробондах України

2 хв читати

Клієнти брокера "Фрідом Фінанс Україна", який потрапив під санкції в жовтні 2022 року і яким належали єврооблігації України на суму приблизно 800 млн грн, були позбавлені можливості брати участь у їхньому обміні на нові папери і близькі до втрати цих інвестицій, повідомив керівник ініціативної групи постраждалих приватних інвесторів Максим Дибенко.

"За умовами меморандуму інвестори можуть втратити майже половину вартості своїх активів і купонний дохід, а їхні цінні папери можуть бути продані на аукціонах, що завдасть подальших збитків тисячам приватних інвесторів", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Дибенко додав, що після завершення реструктуризації ці папери без пояснень для клієнтів "Фрідом Фінанс Україна" Нацбанк списав із кабінетів брокера і депозитарної системи.

За його словами, випадок з євробондами вкотре продемонстрував небажання захистити інтереси приватних інвесторів, і основну провину за ситуацію, що склалася, ініціативна група покладає на регулятора - Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР).

Дибенко нагадав, що через майже два роки після введення санкцій постраждалими залишаються 12,7 тис. клієнтів, з яких 2,5 тис. інвестували у військові облігації через цього брокера. Він додав, що 95% - фізичні особи, а загальна сума заблокованих активів, серед яких корпоративні облігації та кошти на рахунках, становить 3,5 млрд грн.

Аргументуючи свої звинувачення на адресу НКЦПФР, керівник ініціативної групи, що об'єднала понад 300 клієнтів "Фрідом Фінанс", зазначив, що Комісія за відсутності власних законодавчих пропозицій виступила проти зареєстрованого в Раді у травні цього року членами профільного парламентського комітету законопроекту №11263 "Про захист прав клієнтів підсанкційних професійних учасників ринків капіталу".

За словами Дибенка, призначений у червні цього року регулятором тимчасовий керівник "Фрідом Фінанс" Олександр Бондарчук досі не зустрічався з клієнтами компанії, у зв'язку з чим ініціативна група сама постарається найближчим часом зустрітися з ним в офісі.

Керівник ініціативної групи також піддав критиці рішення НКЦПФР призупинити ліцензію "Фрідом Фінанс", а не позбавити її компанію. На його думку, в останньому випадку клієнти могли б отримати доступ до своїх активів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗ тимчасово надала відправникам вантажів безкоштовний доступ до застосунку оформлення перевізних документів

Україна в березні експортувала 3,2 млн тонн зерна

"Нібулон" закликає зробити відкриття портів Миколаєва та Херсона ключовою умовою відновлення судноплавства в Чорному морі

Посівна-2025 на 10,4% випереджає минулорічну: посіяно 551,8 тис. га ярих зернових

Виплачений нацкешбек у лютому склав 384 млн грн, що дорівнює сумі нарахованих коштів за осінь - Мінекономіки

АУБ та 7 фінкомпаній підписали меморандум про забезпечення відповідального споживчого кредитування

Єврокомісія запевняє в готовності відповісти на торговельні тарифи США

Обсяг виконаних будівельних робіт в Україні у 2024р. збільшився на 23,5%

Фокус державної іпотеки має бути на людях із невисоким рівнем доходів – Мецгер

Ferrexpo заявила про імовірність скорочення тисяч працівників через блокування податковими органами повернення ПДВ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА