Інтерфакс-Україна
14:53 02.10.2024

Ситуація в Україні потребує підвищення і військового збору, і ПДВ - Гетманцев

2 хв читати
Ситуація в Україні потребує підвищення і військового збору, і ПДВ - Гетманцев

Вирішенням проблеми збору коштів, яких бракує на армію, є підвищення і військового збору, і податку на додану вартість (ПДВ), заявив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на форумі "Бізнес і війна", організованому NV у Києві в середу.

"Коли держава приходить до людей і каже: мені не вистачає на армію ось стільки, будь ласка, давайте кожен із нас скинеться на цю святу мету, і потрібно швидко, для цього є тільки дві відповіді на сьогодні - це військовий збір і ПДВ", - сказав він.

"Тільки два ці потужні податки здатні швидко зібрати гроші в бюджет з усіх платників рівно", - додав він.

Гетманцев вважає, що запровадження податків на розкіш малоефективне. "Коли ми починаємо визначати вичерпний перелік предметів розкоші, ми ніколи не можемо ні з ким домовитися", - зазначив, зокрема, голова комітету.

Він додав, що критику викликали й запропоновані ставки на окремі товари. "Чому ювелірка мала платити 30%, за автомобілі - 15%, а за квартири та банківське золото - 5%. Ніякої не було аргументації. І, справді, її, напевно, не може бути", - зазначив Гетманцев.

За його словами, третім аргументом проти цих податків був їхній невеликий фіскальний ефект: "Ми отримуємо досить велику групу незадоволених і фіскальний ефект у розмірі трьох-чотирьох мільярдів від запровадження будь-якого з цих видів податків".

Як вважає голова комітету, підвищення військового збору і ПДВ - це справедливий підхід.

"Аргумент про те, що військовий податок платить тільки білий бізнес, який платить білі зарплати, а ті, хто платить у конвертах, не платять податків, - це правда абсолютно, але це стосується будь-яких податків, абсолютно всіх податків. Тому жодних 100% аргументів на користь або військового збору, або ПДВ немає", - наголосив Гетманцев.

Як повідомлялося, Верховна Рада 17 вересня 2024 року ухвалила в першому читанні доопрацьований ресурсний законопроєкт №11416-д про підвищення з 1 жовтня військового збору з 1,5% до 5%. Як передбачається, завдяки включенню до законопроєкту норми про підвищення до 50% податку на прибуток банків і підтримці її Мінфіном запропоновані податкові ініціативи принесуть до держбюджету-2024 58 млрд грн, а до держбюджету-2025 - 137 млрд грн.

Законопроєкт уже розкритикували Європейська Бізнес Асоціація, Американська торговельна палата в Україні (AmCham), Спілка українських підприємців, Федерація роботодавців України, Незалежна асоціація банків України (НАБУ), а також Форум провідних міжнародних фінансових установ (FLIFI).

Низка організацій, розуміючи необхідність збільшення доходів держбюджету для фінансування оборони, закликали утриматися від підвищення військового збору, оскільки він ударить тільки по "білому" бізнесу, і розглянути можливість підвищення ПДВ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Посівна-2025 на 20,6% відстає від минулорічної

Матернова не вважає, що ЄС має "червоні лінії" щодо угоди України з США про мінерали

ЄС надасть Україні EUR1 млрд у вигляді грантів на оборонну промисловість за "данською моделлю" - посол

Міненерго США знизило прогноз ціни нафти Brent у 2025 р. до $67,9/б., на 2026 р.- до $61,5/б.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА