Інтерфакс-Україна
18:38 02.10.2024

Чіткого дозволу фінансувати армію за рахунок $50 млрд немає в заяві G7 - голова комітету Ради

2 хв читати
Чіткого дозволу фінансувати армію за рахунок $50 млрд немає в заяві G7 - голова комітету Ради

Декларація країн "Великої Сімки" (G7) щодо підтримки відновлення та реконструкції України передбачає часткове використання анонсованих $50 млрд на військову підтримку України, але це не є прямим свідченням про можливість прямого фінансування з цих коштів оборони, повідомила голова бюджетного комітету Роксолана Підласа.

"У цій заяві Великої Сімки йдеться тільки про ERА (Extraordinary Revenue Acceleration Loans - ІФ-У), що ці кошти частково можна буде використати на військову підтримку України, але це зовсім не означає, що ці гроші надійдуть до бюджету України і ми на них зможемо платити зарплати військовослужбовцям та купувати військову форму чи боєприпаси", - пояснила вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Як приклад голова комітету навела використання Євросоюзом доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

"У них є для цього окремий інструмент, називається Peace Facility. Після дозволу на використання доходів із росактивів у лютому, вони 90% цих доходів спрямовують у цей Peace Facility, а 10% - в Ukraine Facility. Але цей же Peace Facility не дає гроші в бюджет України", - наголосила Підласа.

"Не знаю, як зараз, але спочатку було багато заяв, що, наприклад, Франція і Німеччина наполягають, що з цього Peace Facility Єврокомісія має розміщувати замовлення виробників усередині ЄС для закупівлі зброї, боєприпасів і передавати Україні це в натуральному вигляді", - зазначила голова парламентського бюджетного комітету.

Підласа наголосила, що не може точно поінформувати про подальше майбутнє питання щодо використання Україною $50 млрд безоплатного кредиту, який надають за рахунок доходів від знерухомлених росактивів, на оборонні видатки, оскільки щодо деталей цього рішення тривають переговори безпосередньо між європейськими та американськими лідерами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Підласа: Ризиків щодо запланованих оборонних видатків немає, дохідна частина – стабільна

"НоваПей Кредит" за 9 міс. збільшив чистий прибуток в 1,8 раза за зростання виручки у 2,8 раза

IFC вважає прозору приватизацію держбанків ключем до залучення інвесторів

Оподаткування посилок до EUR150 має сенс лише за перекриття сірого імпорту через ФОПів

Роботу над варіантами фінансової допомоги Україні у 2026-2027 рр. продовжать - прессекретар ЄК

Драйвером розвитку ринку офісів замість IT стають міжнародні компанії зі сфери ОПК

Видано сім кредитів "єОселя" з компенсацією ВПО на первинному ринку

Підвищення вантажних тарифів може остаточно зупинити відновлення виробництва на Інгулецькому ГЗК - компанія

Зниження ставки до кінця 2025р припускають 5 членів КМП, інші 5 – не раніше січня 2026р

Збереження облікової ставки 15,5% підтримало 6 членів КМП, зниження до 15% – 4

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА