Інтерфакс-Україна
19:06 04.10.2024

Член "Ради семи" Конотопський розкритикував державу за законопроєкт про підвищення податків

2 хв читати
Член "Ради семи" Конотопський розкритикував державу за законопроєкт про підвищення податків

Засновник Ajax Systems і член Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при президентові ("Рада семи") Олександр Конотопський розкритикував законопроєкт №11416д про підвищення податкових ставок.

"Відбувається запеклий батл на тему підняття податків із гаслами "нам нічим годувати військових". Шановні, у нас - у бізнесу - багато запитань. Ми так і не побачили жорсткого секвестрування бюджету. Ми не побачили плану детінізації. Наприклад, підняття мінімалки або плану щодо митниці", - написав Конотопський у фейсбуці у п'ятницю.

За його словами, підприємці "не зрозуміли", як держава витратила наперед бюджетні кошти в першому кварталі 2024 року й робила капітальні вкладення, а наприкінці третього кварталу цього року "почали говорити, що їх немає".

Він додав, що також незрозумілим для бізнесу є рішення НБУ з 1 жовтня 2024 року встановити на пів року ліміт у 150 тис. грн на місяць для вихідних переказів фізичних осіб (P2P, person-to-person) замість розгону економіки та стимулювання споживання.

Він також заявив, що для бізнесу залишається незрозумілим підвищення податків на необмежені терміни.

Цей допис Конотопського у фейсбуці також підтримав іще один член "Ради семи" Артем Бородатюк, засновник групи IT-компаній Netpeak Group.

Раніше, в серпні, Конотопський заявляв, що ні бізнес, ні громадяни України не готові до підвищення податкових ставок, і замість підвищення їх, навпаки, варто було б знизити.

Тоді проти законопроєкту висловився ще один член "Ради семи" - співзасновник monobank Олег Гороховський. Він виступив за скорочення програм підтримки бізнесу замість підвищення податків для малих і середніх підприємств і запропонував розпочати боротьбу із зарплатами в конвертах і несплатою податків великим бізнесом.

Як повідомлялося, Рада 17 вересня 2024 року ухвалила в першому читанні ресурсний законопроєкт №11416д. Цей документ розкритикували багато бізнес-спільнот: Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Федерація роботодавців України (ФРУ), Спілка українських підприємців (СУП), Американська торговельна палата в Україні (AmCham), Незалежна асоціація банків України (НАБУ), а також Форум провідних міжнародних фінансових установ (FLIFI).

Пізніше, 4 жовтня, парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував законопроєкт до другого читання з нормами щодо збільшення ВС і запровадженням його для ФОПів розміром 1% від обігу для ІІІ групи і 10% від мінімальної зарплати (наразі - 800 грн) для І, ІІ та ІV групи, підвищення до 50% податку на прибуток банків на весь 2024 рік і підвищення з 2025 року з 18% до 25% податку на прибуток для фінустанов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Метінвест" підтвердив інвестиції 5,7 млрд грн у ГЗК в Кривому Розі, розпочне проект згущення відходів на 9 млрд грн

Доля е/е у собівартості виробництва титанового концентрату в Україні зросла з 30 до більш 60% через тарифи – СЕО "Велти"

НБУ продовжив ще на 30 робочих днів розгляд документів Тігіпка на купівлю Ідея Банку

Створення фонду за угодою з США щодо корисних копалин потребуватиме залучення ЄС – Стефанішина

Українському бізнесу варто заходити на ринки, де відсутня РФ – торгпред України

Темпи відновлення ділової активності у лютому впали до мінімуму за останні два роки - ІЕД

Весняна посівна-2025 стартувала в Україні: у 15 областях засіяно 83 тис. га

Шмигаль: 15 областей засіяли вже 83 тис. га ярих зернових та зернобобових культур

АРМА продасть конфісковані судом облігації на суму майже 1,8 млрд грн

Австрія виділить Україні EUR5 млн на розмінування сільгоспземель і EUR2 млн на підтримку Grain from Ukraine

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА