Інтерфакс-Україна
19:09 06.10.2024

Оподаткування посилок до EUR150 призведе до зростання витрат на адміністрування на митниці та логістичного колапсу

4 хв читати
Оподаткування посилок до EUR150 призведе до зростання витрат на адміністрування на митниці та логістичного колапсу

Ідея оподаткування посилок з-за кордону до EUR150 має бути відкинута, оскільки вона може призвести до невиправданого підвищення витрат держави на митно-податкові процедури і логістичного колапсу, повідомив співвласник "Нової пошти" Володимир Поперешнюк.

"Думаю, цих причин достатньо, щоб відкинути ідею оподаткування посилок, як безглузду і шкідливу для всіх", - написав він у фейсбуці в суботу.

Поперешнюк зазначив, що на тлі катастрофічного для економіки зростання податків і нових регулювань ідея обкласти зборами міжнародні посилки - найгірша з усіх, які можна було б придумати.

"Держава витрачає більше коштів на митно-податкові процедури, ніж отримує їх із оподаткування посилок. Причина у співвідношенні собівартості митних процедур і вартості самих посилок. І це ще йдеться про "дорогі" посилки від EUR150. Після зниження податкового порогу до митного конвеєра потраплять ще дешевші посилки, тому збитки для бюджету зростуть", - написав співвласник "Нової пошти".

Також, за його словами, впровадження ініціативи може призвести до логістичного колапсу.

"Зараз ми розмитнюємо лише 2% посилок, хоча на митні процедури приходить кожна посилка, тож втрати часу сягають майже доби. Не треба бути провидцем, щоб побачити логістичний колапс і величезні затримки доставки, якщо під податок потраплять усі посилки", - написав Поперешнюк.

Він також висловив припущення про те, що ініціатива викличе невдоволення у більшості українців.

"Досі всі податкові інновації стосувалися тільки бізнесу. Але з моменту впровадження нових податків на посилки, всі принади податкового сервісу на своїх спинах відчують мільйони фізичних осіб. Що додасть державі до фінансових збитків ще й електоральні", - написав Поперешнюк.

Він також висловив думку, що ініціатива призведе до збільшення тіні, контрабанди та корупції.

Поперешнюк закликав збільшити доходи бюджету, підвищивши безмитний поріг для посилок до EUR1 тис. і спростивши митні процедури.

Раніше CEO Nova Global Юрій Беневитський, коментуючи реєстрацію 18 липня у Верховній раді законопроєкту №11416, який передбачав зниження безмитного ліміту для міжнародних відправлень від юросіб (інтернет-магазинів) до EUR 0, ПДВ для імпортних товарів до EUR150 і зниження ліміту для одного одержувача-фізособи в одній посилці до EUR 45, заявив, що ініціатива дасть змогу компаніям великим імпортерам встановлювати захмарні ціни, що вдарить, зокрема, і по військовим і волонтерам, які забезпечують армію необхідним обладнанням.

У результаті реалізації ініціативи в Україні розквітне "човниковий бізнес" і сірий імпорт. Крім того, адміністрування податків вручну може обійтися у більшу суму, ніж потенційний дохід бюджету від цих змін, попереджав Беневитський. Він також зазначав на можливий наслідок у вигляді паралічу роботи Державної митної служби, яка може не впоратися зі збільшеним потоком посилок, які потребують обробки.

Про ризик зупинки Держмитслужби через зростання навантаження в разі ухвалення рішення про оподаткування посилок з-за кордону до EUR150 попереджав і акціонер Meest China В'ячеслав Лисенко. За його словами, можливість замовити в посилці товари до EUR150 без оподаткування є чи не єдиною можливістю для українців із прошарку, який ледь зводить кінці з кінцями, придбати на західних маркетплейсах необхідні товари. До того ж зробити це без націнки +80-100% локальних ритейлерів.

Понад 40% замовників таких посилок, за даними Лисенка, - це жінки, які купують через е-commerce за кордоном повсякденний недорогий одяг своїм дітям, іграшки, доступні предмети побуту, зокрема за акційними пропозиціями. Майже 80% посилок у категорії - замовлення на суму не більше EUR40.

Народний депутат Ярослав Железняк (партія "Голос") повідомляв, що в першому півріччі 2024 року в Україну надійшло 33,9 млн посилок. Із цієї кількості в режимі оподаткування було ввезено лише 270,6 тис. посилок на 27,7 млн грн, що становить 0,8% від загальної кількості, без оподаткування - 33,6 млн посилок на 30,3 млн грн. Железняк допускає, що за весь 2024 рік кількість відправлених в Україну посилок сягне 68 млн - на 24% більше, ніж минулого року. У 2023 році, за даними нардепа, у країну надійшло 51,9 млн посилок.

Як відомо, голова комітету Данило Гетманцев повідомив, що в комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики завершують підготовку законопроєкту щодо оподаткування посилок з-за кордону на суму до EUR150 млн, які наразі не оподатковують.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Система страхування воєнних ризиків може запрацювати досить швидко після прийняття відповідного законопроєкту

"Інтерпайп" нарощує присутність на ринку Близького Сходу та Північної Африки

Бюджетні надходження від військового збору в І кв.-2025 виросли в 3,7 раза

Підприємці легпрому просять Зеленського втрутитися в ситуацію щодо тиску правоохоронців на користь імпортерів

Україна залучить $84 млн від Світового банку в межах проєкту HOPE

Кількість платників податків-членів Клубу білого бізнесу зменшилась на 55 в Ікв.-2025

"Нафтогаз" має на зиму сценарій з обмеженням споживання, але навряд чи допустить його – член НР Бойко

Споживання е/е продовжує знижуватися протягом тижня в умовах профіциту потужності СЕС – "Укренерго"

Ferrexpo констатує збільшення блокування відшкодування ПДВ через санкції до Жеваго і дистанціюється від головного акціонера

Потрібно швидко прийняти закон про компенсацію різниці в тарифах для отримання "Нафтогазом" коштів на закупівлю ресурсу – Герус

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА