Інтерфакс-Україна
21:20 09.10.2024

Фонд підтримки енергетики зібрав приблизно EUR700 млн і охоплює понад 120 енергокомпаній - глава Міненерго

2 хв читати
Фонд підтримки енергетики зібрав приблизно EUR700 млн і охоплює понад 120 енергокомпаній - глава Міненерго

Фонд підтримки енергетики з початку свого заснування навесні 2022 року акумулював приблизно EUR700 млн на відновлення українських енергооб'єктів, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

"На сьогодні Фонд підтримки акумулював приблизно EUR700 млн, більшість із них витрачено. Надходження йдуть постійно: від держав, міжнародних організацій, приватного бізнесу. Це великий механізм підтримки", - сказав він на конференції "Енергія бізнесу" від Forbes у середу, передає кореспондент Енергореформи.

"У нас понад 120 енергетичних компаній, які є учасниками програми в рамках фонду", - додав міністр.

За його словами, для того щоб отримати допомогу від Фонду, потрібно звернутися до Міненерго і заявити про свої потреби.

"Ми збираємо потреби енергокомпаній, які потребують допомоги з ремонтів, передаємо на Фонд, вони закуповують у себе і передають нам обладнання. Ми фокусуємося на тому обладнанні, яке є, і просимо здійснити закупівлі якомога швидше", - описав процедуру очільник Міненерго.

При цьому він зазначив, що інтенсивність заповнення фонду залежить від інтенсивності атак РФ.

"Коли минулої зими ми пройшли без відключень, надходження знизилися. Але ми з Кадрі Сімсон (єврокомісар з енергетики - ЕР) постійно закликали донатити у фонд, тому що все зміниться", - пояснив Галущенко.

Міністр нагадав, що перший донат був від Данії обсягом EUR500 тис., і тоді за відсутності масованих атак "його витрачали півроку, тому що більше йшло на локальні мережі".

Як повідомлялося, Фонд підтримки енергетики України було створено за спільною ініціативою Германа Галущенка та єврокомісара з енергетики Кадрі Сімсон навесні 2022 року. Внески до Фонду зробили, зокрема, Німеччина (близько EUR300 млн), Австралія, Велика Британія, Австрія, Швеція, Ісландія, Естонія.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінрозвитку розпочало розробку Концепції розвитку інфраструктури зарядних станцій для електротранспорту

Працівники "Запоріжсталі" закликають не підвищувати тарифи на вонтажні перевезення, бо це вдарить по конкурентоспроможності

Аграрії зібрали 37,6 млн т зернових та 14,7 млн т олійних – на 16,7% та 21,2% менше, аніж на цю дату торік

Улютін виступає за запровадження добровільної накопичувальної пенсійної системи, а не обов'язкової

Закон про безпеку та інтероперабельність залізничного транспорту планується ухвалити у 2025 році

Уряд працює над відновленням Дорожнього фонду, але з включенням в нього залізниці та міського транспорту

BlaBlaCar зменшив максимальний сервісний збор на 13% у межах саморегуляції після рекомендацій АМКУ

Уряд виділив 8,4 млрд грн на імпорт газу для опалювального сезону – Свириденко

Інвестиції в статутний капітал в рамках стимулюючої валютної лібералізації у вересні досягли $56 млн

В НБУ бачать серед можливих нових маяків з МВФ розвиток ринку капіталів, детінізацію та приватизацію держбанків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА