Інтерфакс-Україна
13:38 14.10.2024

Понад 400 нелегальних АЗС функціонують в Україні, чверть з яких у Львівській області

1 хв читати
Понад 400 нелегальних АЗС функціонують в Україні, чверть з яких у Львівській області

Кількість автозаправних станція (АЗС) з ознаками нелегальної діяльності в Україні станом на вересень 2024 року сягала 419 об'єктів.

"Незважаючи на зусилля держави, нелегальні АЗС продовжують функціонувати, підриваючи економіку, конкурентоспроможність легальних учасників ринку та створюючи загрозу для громадян і навколишньої інфраструктури", - повідомляється в пресрелізі Нафтогазової Асоціації України (НАУ) в понеділок.

За даними асоціації, лідерами за кількістю таких станцій є Львівська область - 98 АЗС (23%), Одеська - 42 АЗС (10%) та Івано-Франківська - 41 АЗС (10%).

"Нелегальні гравці ринку продають контрафактне пальне, уникають сплати податків та ігнорують вимоги безпеки як для оточуючих, так і для власних працівників. Це дає їм змогу пропонувати пальне за цінами подекуди нижчими за собівартість, що створює недобросовісну конкуренцію та суттєво знижує надходження до бюджету", - зазначив президент НАУ Ярослав Старовойтенко, слова якого процитовано у пресрелізі.

Як пояснили в асоціації, нелегальні АЗС мають такі ознаки роботи з порушеннями чинного законодавства України, як ненадання фіскального чеку, відсутність інформації про роботу каси в тестовому режимі та відсутність куточка споживача, що має містити інформацію про власника АЗС, ціни на пальне та документи про якість продукції.

Зазначені АЗС/АГЗП також розташовані з порушенням норм містобудівного законодавства, на них відсутні засоби пожежогасіння, а торгівля пальним здійснюється з автоцистерн або каністр у гаражах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Доходи загального фонду держбюджету в жовтні-2025 виросли на 41,6% до жовтня-2024 завдяки грантам

"Укрзалізниця" планує довести євроколію до Львова до кінця 2027р

Кабмін тимчасово продовжив заборону експорту необробленої деревини напередодні завершення мораторію

США і Китай наступного тижня підпишуть торговельну угоду - міністр фінансів

Мінекономіки запустило опитування експортерів щодо вітчизняного бренду та потреб інструментів підтримки

Fitch підтвердило рейтинг ПроКредит Банку на рівні "CCC"

ЄІБ розглядає фінансування проєкту забезпечення Миколаєва питною водою вартістю EUR70 млн

Учасниками програми "ВідновиДІМ" тепер можуть бути лише ОСББ з пошкодженнями від 1 млн грн

Ощадбанк та Укрексімбанк тимчасово закрили торговельно-офісний комплекс Gulliver, звинувачують ексвласника

НБУ погіршив оцінку дефіциту е/е 2026р з 1% до 3% та імпорту газу до 6 млрд куб. м у 2025р та 5 млрд куб. м у 2026р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА