Інтерфакс-Україна
20:39 14.10.2024

Підстав для зупинення сертифікації "Укренерго" та імпорту е/е немає – НКРЕКП

2 хв читати
Підстав для зупинення сертифікації "Укренерго" та імпорту е/е немає – НКРЕКП

Національний енергорегулятор НКРЕКП заперечує можливість зупинення сертифікації НЕК "Укренерго" як незалежного оператора системи передачі (ОСП) за моделлю ISO і пов'язану з цим загрозу для імпорту е/е.

"Наголошуємо, що станом на сьогодні жодних підстав для зупинення сертифікації оператора системи передачі або неможливості використання транскордонних перетоків для залучення імпорту електроенергії немає", - ідеться в заяві на сайті регулятора в понеділок увечері.

НКРЕКП підтвердила отримання листа директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артура Лорковські від 9 жовтня 2024 року, зазначивши, що в ньому наголошується на необхідності збереження відповідності українського ОСП НЕК "Укренерго" вимогам щодо відокремлення від Директиви (ЄС) від 05 червня 2019 року № 2019/944 про загальні правила внутрішнього ринку е/е, адаптованої та схваленої ("Директива про електроенергію").

Там зазначили, що Секретаріат Енергетичного Співтовариства інформує НКРЕКП, зокрема, про необхідність доформування Наглядової ради оператора.

"Слід зазначити, що всі необхідні для цього процедури вже відбуваються у встановлені строки та в установленому порядку", - наголошується в заяві.

"Будь-яка інформація в ЗМІ про загрозу імпорту електроенергії є відвертою маніпуляцією напередодні опалювального сезону з метою дестабілізації суспільства", - зазначає комісія.

Раніше в колонці для "Енергетичної правди" директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, коментуючи лист Лорковські, зазначив, що скасування сертифікації НЕК "Укренерго" загрожує здійсненню імпорту е/е, який став можливим після синхронізації української та європейської енергосистем у 2022 році.

Як повідомлялося, у листі на ім'я голови НКРЕКП Юрія Власенка голова Секретаріату Європейського Енергоспівтовариства Артур Лорковські вказав на низку невідповідностей "Укренерго" умовам сертифікації в грудні 2021 року. Він акцентував увагу на необхідності призначення до 9 грудня 2024 року всіх незалежних членів Наглядової ради компанії (тоді спливає термін повноважень єдиного незалежного члена, який залишився, - Романа Піонтковського), а також зміні її Статуту з метою посилення ролі Наглядової ради.

Крім того, він зазначив, що з метою запобігання конфлікту інтересів через подвійну роль Міненерго як акціонера і розробника політики у сфері енергетики, його наказом №1623 було створено новий окремий структурний підрозділ для координації та взаємодії операторів паливно-енергетичного комплексу, який перебуває в безпосередньому підпорядкуванні заступника міністра, але на даному етапі незрозуміло, наскільки функціонує такий підрозділ.

Також, на його думку, необхідно переглянути наказ Міненерго №408/2022, який, серед іншого, наділяє очільника Міненерго повноваженнями запроваджувати заходи контролю та ухвалювати рішення, які виходять за межі повноважень власника системи відповідно до моделі ISO.

"Кожен із аспектів, описаних вище, сам по собі є підставою для поновлення процедури сертифікації, оскільки кожен із них являє собою серйозну перешкоду для незалежного функціонування "Укренерго" як оператора системи передачі", - наголошується в листі.

Джерело: https://www.nerc.gov.ua/news/zayava-nkrekp-shchodo-vidpovidnosti-nek-ukrenergo-vimogam-vidokremlennya

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

Зовнішнє фінансування держбюджету за I пів.-2025 зросло на 9% та становило $22 млрд - Мінфін

Голова енергокомітету Ради розраховує на ухвалення закону про обʼєднання ринків е/е України та Європи до жовтня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА