Інтерфакс-Україна
16:19 17.10.2024

Більшість компаній-членів ЄБА позитивно оцінюють вплив євроінтеграційного руху України на бізнес

2 хв читати
Більшість компаній-членів ЄБА позитивно оцінюють вплив євроінтеграційного руху України на бізнес

Вплив євроінтеграційного руху на підприємство позитивно оцінює 71% компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), повідомила заступниця директора ЄБА Світлана Михайловська.

“21% оцінюють цей вплив як нейтральний та 8% як негативний. Ще досить цікаво, що 95% готові до роботи на ринку ЄС, 31% готові вже повністю, за власною оцінкою, 38% – переважно, 26% – частково”, - сказала вона на презентації дослідження на конференції "Україна на шляху до ЄС" у четвер.

Згідно з інформацією на сайті ЄБА, 83% бізнесів готові долучатися до формування переговорної позиції України щодо вступу до ЄС.

Щодо оцінки загального прогресу у виконанні євроінтеграційних зобов'язань України, то 52% респондентів вважають, що він задовільний, а 5% – суттєвий. При цьому решта 42% оцінює євроінтеграційні зусилля України як несуттєві, 2% вважають, що прогрес відсутній.

Розповідаючи про окремі напрями, найбільший прогрес учасники опитування вбачають у сфері цифрової трансформації та медіа (4 бали з 5 можливих), транспортної політики (3,07 бала), сільського господарства та розвитку сільських територій (3,05 бала).

“Але найгірше оцінюється наш прогрес щодо судової влади та фундаментальних прав (1,71), правосуддя, свободи та безпеки (1,76) і це знову ж таки нас повертає до необхідності фокусуватися на фундаментальних реформах, які є передумовою для будь-яких наших змін, трансформацій та євроінтеграційних прав", - наголосила Михайловська.

За оцінкою учасників опитування, найкращий діалог з євроінтеграційних питань серед органів держвлади бізнес має із Кабінетом Міністрів (2,92 бали), далі йдуть інші органи центральної влади (2,81), Верховна Рада (2,53 бали) та місцеві органи влади ( 2,46).

На думку бізнесу, швидшому виконанню Україною євроінтеграційних зобов'язань перешкоджає низька інституційна здатність (78%), зокрема брак ресурсів та професійних кадрів, недостатня експертиза в органів державної влади (71%), громадськості та бізнесу та відсутність політичної волі (62%) .

Ще 35% опитаних заявляють про відсутність доступу бізнесу до інструментів фінпідтримки з фондів ЄС, 29% респондентів вважають недостатньою інформаційну підтримку та техпідтримку з боку ЄС.

Щоб стати повноправним членом ЄС, на думку 39% учасників опитування, Україні знадобиться від 5 до 10 років. Ще 30% вважають, що країна зможе вступити до ЄС протягом наступних п'яти років, а 26% припускають, що на це піде понад 10 років.

Опитування проводилося з 25 червня до 22 серпня 2024 року серед членських компаній Європейської Бізнес Асоціації. Серед опитаних компаній 59% постачають товари чи послуги ринку ЄС, 58% імпортують товари чи з ринку ЄС, 8% планують вихід ринку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА