Інтерфакс-Україна
15:59 18.10.2024

"Київтеплоенерго" до 25 жовтня чекає на пропозиції інвестпроєктів зі спорудження когенераційних установок у столиці

2 хв читати
"Київтеплоенерго" до 25 жовтня чекає на пропозиції інвестпроєктів зі спорудження когенераційних установок у столиці

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" ("КТЕ") запропонувало потенційним партнерам надати інвестиційні проєкти на встановлення когенераційних установок і пропозиції з продажу когенераційного обладнання.

"Зацікавлені компанії можуть подавати заявки до 25 жовтня 2024 року на електронну адресу [email protected]. Фахівці розглянуть кожну пропозицію та нададуть експертну оцінку проєкту", - повідомила компанія в п'ятницю.

Як зазначили в "КТЕ", перші когенераційні установки можуть з'явитися в Києві вже в листопаді-грудні цього року в рамках реалізації Концепції розподіленої когенерації в Києві, розробленої фахівцями підприємства у співпраці з КМДА та ухваленої 16 травня 2024 р. Київрадою.

"Незважаючи на те, що концепцію було ухвалено лише в травні, запуск перших когенераційних установок відбудеться вже в листопаді-грудні цього року. Протягом цієї зими плануємо увімкнути обладнання більш ніж на 60 МВт. Це мінімум, необхідний для проходження опалювального сезону", - заявив директор "Київтеплоенерго" Вячеслав Бінд під час презентації концепції 17 жовтня.

У компанії пояснили, що концепція є комплексним рішенням з оновлення енергосистеми столиці, що ґрунтується на аналізі першочергових потреб Києва і розрахована на поступову модернізацію енергосектору. Воєнні дії стали поштовхом для якнайшвидшої реалізації концепції.

У рамках документа планується створення в столиці незалежних "енергетичних островів". Для цього буде побудовано шість нових ТЕЦ і 11 міні-ТЕЦ на базі районних котелень, що дасть змогу місту бути повністю автономним і самодостатнім. На зазначених енергооб'єктах встановлюватимуться газопоршневі та газотурбінні установки, здатні одночасно виробляти тепло та електроенергію. У результаті місто наростить до 67% генеруючих потужностей, що повністю покриє потребу в електроенергії та теплі. Буде також створено 20-відсотковий резерв потужностей.

Вартість впровадження концепції становить EUR1,2 млрд і за умови стійкого фінансування вона може бути реалізована за 12-15 років.

Як поінформували в "КТЕ", на першому етапі реалізації концепції "Київтеплоенерго" впровадить гарантоване електрозабезпечення власних потреб теплоджерел та об'єктів критичної інфраструктури, що забезпечить сталу роботу котелень у зимовий період. Наразі триває постачання 15 когенераційних установок.

За словами Бінда, компанія розраховує на залучення приватних компаній у реалізацію концепції, а механізм співфінансування може прискорити процес побудови когенерації для столиці.

"Інтеграція проєктів бізнесу та міста дасть змогу врахувати всі потреби столиці та створити в Києві збалансований енергокомплекс", - наголосили в "Київтеплоенерго".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА