18:45 21.10.2024

Сенс Банк отримає повноцінну наглядову раду, наглядові ради "Нафтогазу" та "Укренерго" - незалежну оцінку - меморандум із МВФ

3 хв читати

Міністерство фінансів України, з огляду на невизначеність із процесом продажу Сенс Банку, сформує цілком діючу наглядову раду фінустанови, йдеться в оприлюдненій за результатами 5-го перегляду оновленій програмі розширеного фінансування EFF із Міжнародним валютним фондом (МВФ).

"Крім того, незалежні оцінки наглядових рад "Нафтогазу" та "Укренерго" планується розпочати в листопаді та завершити до кінця січня 2025 року», - зазначається в документі.

Щодо держбанків, то процедуру проведення оцінки ефективності для всіх держбанків має бути впроваджено у 2025 році, а перша така оцінка ефективності буде проведена Міністерством фінансів для кожного з банків наприкінці липня 2025 року.

"У грудні 2025 року Міністерство фінансів опублікує основні висновки свого першого щорічного оцінювання разом із пропонованими діями Кабінету міністрів", зазначено в документі.

Також, до кінця грудня 2024 року має бути переглянута в консультаціях із міжнародними фінансовими інституціями структура встановлення та виплати винагороди вищому керівництву всіх держбанків на основі принципів, згідно з якими винагорода повинна бути конкурентоспроможною на міжнародному рівні, послідовною та пропорційною функціям, обов'язкам, відповідальності керівників і враховувати неповний робочий день і обмеження воєнного стану.

Меморандум економічної та фінансової політики також містить оновлене зобов'язання України призначити міжнародно визнаного фінансового консультанта для приватизації Сенс Банку та Укргазбанку (обидва - Київ) до кінця грудня 2024 року, використовуючи прозору процедуру та консультуючись із МФО.

Нинішня наглядова рада Сенс Банку у складі п'яти членів і на чолі з ексголовою представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунером була сформована під час його націоналізації в липні 2023 року. У ній три незалежні члени, тоді як, відповідно до закону про банки і банківську діяльність, наглядова рада держбанку складається з дев'яти членів, шість із яких незалежні, а троє державних представляють президента, Кабмін і Верховну Раду.

Уряд 4 жовтня 2024 року за підсумками конкурсу відібрав рекрутера з добору претендентів на членів наглядової ради Сенс Банку - ТОВ "Екзек'ютів Серч Юкрейн" із міжнародної мережі Amrop.

Як повідомлялося, Україна в оновленій у червні в межах 4-го перегляду програми EFF зобов'язалася до кінця вересня призначити міжнародного консультанта для продажу Укргазбанку та Сенс Банку, однак виконання цієї умови перенесено на пізніший термін.

На початку вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд наразі не розглядає приватизацію державних Ощадбанку та Укрексімбанку - другого і третього за розмірами активів банків країни. Стратегія щодо їхнього продажу відсутня, тоді як щодо Укргазбанку і Сенс Банку, які йдуть на п'ятому і восьмому місцях, приватизацію планують, проте терміни її поки що назвати складно.

Крім цього, Верховна Рада 19 вересня ухвалила законопроєкт про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі в статутному капіталі банків (№3939-IX), який 25 вересня був відправлений на підпис президенту. Тим самим своєчасно було виконано інший пункт програми МВФ.

Найбільшим державним банком у країні є націоналізований наприкінці 2016 року ПриватБанк. Після початку повномасштабної війни, крім Сенс Банку, у власність держави від власників, які потрапили під санкції, за рішенням Вищого антикорупційного суду перейшли ще два невеликих банки: Перший інвестиційний банк (PINбанк) російського бізнесмена Євгена Гінера і Мотор-Банк колишнього президента "Мотор Січі" В'ячеслава Богуслаєва. За розміром активів вони посідають відповідно 59-те і 56-те місця серед 62 банків, що діють в Україні. На відміну від п'яти перерахованих вище великих банків, що перебувають під управлінням Мінфіну, вони передані в управління Фонду держмайна для продажу. Також планується створення спеціалізованого поштового банку на базі PINбанку.

У результаті загальна кількість підконтрольних державі банків досягла семи. Їхня частка в загальному обсязі активів на 1 серпня 2024 року становила 55,8% за намірів знизити її нижче 25%, які декларувалися раніше.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Миколаїв на конкурсі обере членів наглядової ради КП "Миколаївводоканал"

Уряд підтверджує плани скоротити кількість держкомпаній із понад 3 тис. до близько 100 - Свириденко

П'ята частина магазинів в Україні представлені в категорії косметики та drogerie

"Укрнафта" і ЄБРР підписали кредитну угоду на EUR80 млн

ОГТСУ і польська Gaz-System запровадили гарантовану потужність на вхід в Україну в добовому обсязі 5,15 млн куб. м

Голова ЄК домовилася про вільну торгівлю з країнами МЕРКОСУР

Апеляційний суд відмовив прокуратурі в арешті рахунків найбільшого ТРК Кривого Рогу

ЄІБ виділив понад EUR60 млн на відновлення доріг та оновлення міського транспорту в Україні

Шмигаль про необхідність 20 тис. грн зарплати для бронювання: Це справді принцип "воюй або працюй"

Корпорація "Біосфера" планує будівництво виробництва сміттєвих пакетів в Узбекистані

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА