Українсько-португальська економічна комісія збереться на засідання після 6-річної перерви
Третє засідання українсько-португальської спільної комісії з економічного співробітництва відбудеться 15 листопада 2024 року, повідомляється на сайті Міністерства економіки в п'ятницю.
Згідно з інформацією Мінекономіки, перше засідання українсько-португальської спільної комісії з економічного співробітництва відбулося 3 квітня 2009 року в Києві. Друге засідання українсько-португальської спільної комісії з економічного співробітництва відбулося 20 червня 2018 року в Лісабоні.
"Вдячна міністру економіки Португалії, що після тривалої перерви понад шість років, ми проведемо третє засідання Українсько-португальської комісії з економічного співробітництва. Це важливе рішення дасть нам змогу поглибити торговельно-економічне співробітництво, а також залучити португальські компанії до проєктів із відбудови України", - наводяться у повідомленні слова першої віцепрем'єр-міністерки - міністерки економіки України Юлії Свириденко.
За її словами, діалог між українським і португальським бізнесом може сприяти залученню інвестицій і зростанню товарообігу.
У повідомленні відомства зазначається, що за результатами 2023 року двосторонній товарообіг із Португалією становив $293,7 млн і збільшився порівняно з відповідним періодом 2022 року на 49,4%. Зріс і експорт товарів з України, склавши минулого року $223,5 млн (на 64,6% більше, ніж роком раніше).
Наголошується, що зростання продовжилося і цього року. За січень-серпень 2024 р. двосторонній товарообіг зріс на 15,1% або на $29,2 млн порівняно з аналогічним періодом торік.
Водночас, за словами міністра економіки Португалії Педро Реіша, португальські компанії виявляють активний інтерес до співпраці з Україною в таких секторах, як оборона, машинобудування, легка промисловість, аграрний сектор, фармацевтика, поновлювані джерела енергії, інжиніринг.
"Португалія також зацікавлена долучатися до проєктів із відновлення України через свої інституції з розвитку, наприклад Португальський банк розвитку, що надаватимуться на фінансування в межах Ukraine Investment Framework. Обговорили з партнерами пріоритетні для України сектори для залучення інвестицій та передали Investment Guide, презентований у Берліні під час URC, що містить опис 95 інвестиційних проєктів у пріоритетних сферах", - процитувало відомство Свириденко.