"Кернел" у 2024 р. суттєво скоригував структуру с/г посівів: збільшено площі пшениці, сої, ріпаку
"Кернел", один із найбільших українських агрохолдингів, у сезоні-2024 суттєво скоригував структуру посівів, щоб відновити стійкі методи ведення сільського господарства та сівозміну, які було порушено вторгненням РФ в Україну.
Згідно з річним звітом компанії, оприлюдненим увечері в понеділок, посівні площі під соняшником було скорочено на 44% до 67 тис. га. Це становить 19% від загальної площі посівів, порівняно з підвищеними рівнями в 33-36%, що спостерігалися в 2022-2023 рр.
"Ці вищі рівні ознаменували відхилення від звичайних практик сівозміни, які, якщо їх проводити, із плином часу можуть призвести до зниження врожайності через підвищені ризики розвитку шкідників і хвороб. Однак збереження такого високого відсотка посівних площ соняшнику у 2022-2023 роках було необхідним із огляду на невизначеність, пов'язану із можливостями логістики експорту зерна на той час", - пояснили в агрохолдингу.
"Кернел" планує під урожай 2025 року скоротити посівні площі під соняшником ще більше - до 12% від загального земельного банку, що становить 40 тис. га. Після цього він має намір поступово повернутися до сталого рівня вирощування культури, який становитиме близько 25% від загальної площі, що відповідає практиці тривалої сівозміни.
При цьому посівні площі під кукурудзою у 2024 році залишилися практично незмінними і становили 87 тис. га.
"Кернел" також розширив посівні площі під озимою пшеницею до 93 тис. га, що на 52% більше, ніж попереднього року, і це становило 26% від загальної виробничої площі агрохолдингу. Це найвища частка пшениці в структурі посівів групи з 2012 року, уточнено у звіті.
Крім того, група збільшила посіви сої та ріпаку до 72 тис. га і 14 тис. га відповідно, що пояснила високою рентабельністю олійних культур у 2024 фінансовому році.
Наразі агрохолдинг завершив збирання всіх сільгоспкультур, окрім кукурудзи.
З урахуванням посухи в "Кернелі" констатують зниження врожайності більшості культур. Очікується, що врожайність кукурудзи знизиться на 17% у річному обчисленні, виходячи з 98% прибраних площ, в той час як врожайність сої знизилася на 24%. Урожайність пшениці знизилася на 8% у річному обчисленні до 6,1 т/га. Посіви соняшнику продемонстрували більшу стійкість. Урожайність культури залишилася стабільною в регіонах діяльності агрохолдингу, незважаючи на більш серйозні наслідки посухи в інших областях України.
Агрохолдинг "Кернел" є найбільшим у світі експортером соняшникової олії, одним із найбільших виробників і продавців бутильованої олії в Україні. Крім того, займається вирощуванням агропродукції та її реалізацією.
Чистий прибуток "Кернелу" за 2023 ФР становив $299 млн, тоді як попередній рік компанія завершила з чистим збитком $41 млн. Виручка агрохолдингу за 2023 ФР скоротилася на 35% - до $3,455 млрд, проте EBITDA зросла в 2,5 раза - до $544 млн.
За дев'ять місяців 2024 ФР агрохолдинг скоротив чистий прибуток на 53% - до $204 млн при зниженні виручки на 4% - до $2,595 млрд, а його EBITDA знизилася на 36% - до $384 млн.