Інтерфакс-Україна
09:39 07.11.2024

Заборгованість за проєктами з держфінансуванням понад 8 млрд грн - "Автомагістраль-Південь"

3 хв читати
Заборгованість за проєктами з держфінансуванням понад 8 млрд грн - "Автомагістраль-Південь"

Загальна заборгованість за проєктами з держфінансуванням становить понад 8 млрд грн, до кінця року можливе зменшення на 30%, повідомив генеральний директор ТОВ "Автомагістраль-Південь" Микола Тимофеєв в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Загальна заборгованість за проєктами з держфінансуванням становить понад 8 млрд грн. Ми з розумінням ставимося до того, що у держави об'єктивно немає фінансових ресурсів, щоб відразу з нами розраховуватися. Щоб виконати поставлені державою завдання, співпрацювали з фінансовими установами для поповнення обігових коштів. Просили постачальників матеріалів, враховуючи багаторічну співпрацю, надати нам відстрочку. Застосовували інструменти банківських гарантій, акредитивів для оперативного отримання матеріалів з-за кордону. Цього року заборгованість поступово зменшується, до кінця року держава обіцяє закрити близько 30% заборгованості", - повідомив Тимофеєв.

Під час війни компанія почала займатися не тільки дорожнім будівництвом. З'явився напрям захисту об'єктів енергетики, будівництва фортифікацій, гідротехнічних споруд.

"Якщо порахувати державні замовлення по всій будівельній галузі, без промислового та житлового будівництва, то в нас, приблизно, 15%", - зазначив Тимофеєв.

Серед важливих інфраструктурних проєктів, реалізованих компанією за час війни, він назвав відновлення мостів на деокупованих територіях - у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Херсонській та Миколаївській областях. Найбільший проєкт - 600-метровий міст біля Чернігова на автомобільній дорозі M01 "Київ-Чернігів". Також компанія відновила стратегічні мости під Києвом - у Стоянці на трасі "Київ-Чоп" і на трасі "Київ-Харків" через річку Трубіж. Найбільший проєкт - магістральний водогін від Південного сховища до міста Кривий Ріг.

До проєктів енергозахисту компанія долучилася з 2022 року.

"На проєктах захисту першого і другого рівня, за які ми відповідали, компанія виконала контракт. Другий рівень захисту енергетики повністю завершено. Уточнюю, завершений на наших об'єктах. Але другий рівень - це захист від дронів і уламків ракет. Від прямого влучання крилатих або балістичних ракет можуть захистити тільки об'єкти третього рівня. Їх фізично неможливо побудувати над наявними енергооб'єктами. Це повністю нове будівництво: спочатку будуються потужні залізобетонні захисні конструкції, потім під ними монтується обладнання станцій. Грандіозна робота не на один місяць і не на один рік. Великі інвестиції. Але іншого варіанту убезпечити великі енергопотужності не існує. Ми продовжуємо будувати кілька об'єктів третього рівня захисту, навіть попри зупинення фінансування. Дуже сподіваємося, що держава виконає зобов'язання", - повідомив Тимофеєв.

Проєкти фортифікації компанія реалізує в Одеській, Сумській, Херсонській областях, а також на кордоні з Донецькою областю.

"Ми робимо все від себе залежне і навіть більше. Лінії оборони часто потрібні "на вчора". Щоб не чекати завершення бюрократичних процедур з боку замовника, цього літа ми вклали власні 200 млн грн у виробництво бетонних конструкцій для ВОПів (військовий опорний пункт). Адже їх неможливо виготовити і встановити за тиждень. З погляду бізнесу це ризик, але ми йдемо на це, тому що розуміємо, що втрачений час - це втрачені життя воїнів, втрачені території", - зазначив Тимофеєв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА