Інтерфакс-Україна
13:38 13.11.2024

Фінляндія у 2025 р. надасть до EUR50 млн на кредитування проєктів в Україні

1 хв читати
Фінляндія у 2025 р. надасть до EUR50 млн на кредитування проєктів в Україні

Уряди України та Фінляндії уклали Рамкову угоду, згідно з якою Фінляндія мобілізує до EUR50 млн наступного року на фінансовані за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду (ФУІФ) проєкти, повідомляють у пресрелізі Міністерства фінансів.

"У рамках угоди на 2025 рік заплановано надання кредитів на суму до EUR50 млн. Подальша реалізація Програми передбачатиме укладення відповідних кредитних договорів для визначення обсягу, строків та умов надання позик", - зазначено в релізі.

Угоду з української сторони підписав міністр фінансів Сергій Марченко, тоді як від Фінляндії підписантом виступив міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Вілле Тавіо.

Уточнено, що грантова складова проєкту становитиме щонайменше 35% загальної вартості, що надасть змогу забезпечити пільгові умови фінансування.

Крім цього, міністри обговорили поточні програми розвитку і підтримки відновлення України за сприяння Фінляндії. Марченко наголосив на важливості співпраці в рамках Української платформи донорів, до керівного комітету якої Фінляндія приєдналася у квітні 2024 року в ролі спостерігача.

Своєю чергою Тавіо акцентував, що найперспективнішими галузями для інвестицій та відновлення для фінської сторони є: енергетика, освіта, інфраструктура, а також цифрові технології та сільське господарство.

У Мінфіні нагадали, що пряма бюджетна підтримка Фінляндії з лютого 2022 року становить понад $36 млн грантового фінансування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аналітик Concorde Capital оцінює потребу України у зовнішній допомозі в 2025-26рр у $90 млрд щорічно

Щонайменше шість областей України потерпають від посухи

Мережа "Аврора" за I пів.-2025 збільшила виторг на 27,8%

НКЦПФР очікує запуску механізму повернення активів клієнтам "Фрідом Фінанс" за 10 днів

Транш Ukraine Facility уріжуть, бо Київ виконав 13 реформ з 16 - речник ЄК

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

НКРЕКП підвищила вечірні прайс-кепи на ринку е/е в 1,6 раза

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА